Dzisiaj jest: 8 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Piotr, Jan, Hieronim
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 40.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Rowerem z Radomia do Skaryszewa

poniedziałek, 09 maj 2016 17:27
Dział: Wiadomości
Autor 

Już za rok rowerzyści będą mogli bezpiecznie pojechać nową ścieżką rowerową z Radomia do Skaryszewa. GDDKiA ogłosiła przetarg na budowę ciągu pieszo-rowerowego.

Z końcem kwietnia Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na zaprojektowanie i wykonanie niemal pięciokilometrowej ścieżki pieszo–rowerowej z Radomia do Skaryszewa. - To będzie ścieżka pieszo-rowerowa po prawej, zachodniej stronie drogi krajowej numer 9, za rowem, na odcinku od granicy Radomia do istniejącego chodnika w Skaryszewie - mówi Jan Krynicki, rzecznik prasowy GDDKiA. Prace rozpoczną się na ulicy Słowackiego, przy granicy administracyjnej Radomia, gdzie ciąg pieszo-rowerowy nagle się urywa. Termin składania ofert mija 16 maja. Jak zakłada GDDKiA, prace powinny zakończyć się w październiku 2017 roku.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • W Skaryszewie trwają Wstępy, czyli jarmark koński

  Rozpoczęły się Skaryszewskie wstępy, czyli najstarszy jarmark koński w Europie. Nowy regulamin ma zapobiegać wywozowi koni na rzeź. Ale zdaniem przedstawicieli fundacji Tara broniącej praw zwierząt, regulamin nie spełnia swojej roli.

 • Protest przeciwko S12

  Mieszkańcy gmin Kowala, Skaryszew i Sołtyków protestują przeciwko planom budowy przez ich tereny drogi ekspresowej S12. Ich zdaniem warianty przebiegu trasy, które proponuje GDDKiA spowodują wyburzenie kilkuset domów.

 • Chciała zabić? Grozi jej dożywocie

  Przed Sądem Okręgowym w Radomiu rozpoczął się proces w sprawie usiłowania zabójstwa noworodka. Do zdarzenia doszło w połowie stycznia w miejscowości Edwardów w gminie Skaryszew. Na ławie oskarżonych zasiadły trzy osoby. Najcięższy zarzut - usiłowania zabójstwa - ma babcia dziecka. Grozi jej dożywocie.

 • Powiat chce budować ścieżki rowerowe

  Starostwo powiatowe wraz z gminą miasta Radomia przymierzają się do złożenia wniosków na budowę ścieżek rowerowych. Projekt jest w fazie przygotowań. Ale trzeba się spieszyć, bo termin składania wniosków to początek sierpnia

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej