Dzisiaj jest: 8 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Piotr, Jan, Hieronim
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 40.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Szkolenia dla samotnych matek

poniedziałek, 09 maj 2016 17:18
Dział: Wiadomości
Autor 

Spotkania z doradcą zawodowym, porady prawne, warsztaty kreatywnego myślenia, spotkania z wizażystą, ale też szkolenia i płatne staże zawodowe. Wszystko w ramach unijnego wsparcia dla samotnych mam.

„Mama nie sama” - tak nazywa się unijny program wsparcia dla samotnych matek. Nabór rozpoczął się z początkiem maja. Ma na celu aktywizację samotnych mam z Radomia i regionu radomskiego. - Dostaną profesjonalne CV, na spotkaniu z doradcą zawodowym stwierdzą, w którą stronę chcą iść, jakie wybrać staże, jakie kursy. Niektóre panie już wiedzą czego chcą, inne trzeba nakierować – mówi Joanna Niczyporuk z firmy szkoleniowej UNLIMITED. W programie przewidziano także spotkania z prawnikami, trenerami rozwoju osobistego, warsztaty kreatywnego myślenia, a nawet spotkania z wizażystką, stylistą i wyjście do SPA. Poza tym szkolenia i płatne staże. - Po spotkaniu z doradcą zawodowym, panie będą wybierać dostępne szkolenia. Stawiamy przede wszystkim na obsługę komputera, administrację, rachunkowość. Wszystko w zależności od potencjału i chęci. Ale będą także warsztaty stylizacji paznokci - dodaje Joanna Niczyporuk. Do udziału w projekcie mogą zgłaszać się matki samotnie wychowujące co najmniej jedno dziecko do 18. roku życia. Zapisy prowadzone są pod numerem telefonu 533 993 337. Wszelkie informacje można uzyskać także w gminnych ośrodkach pomocy społecznej. Partnerem społecznym programu jest Stowarzyszenie Podwórkowe Anioły.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Jak dziennikarz z dziennikarzem czyli Medialny „Korczak”

  W Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Janusza Korczaka odbyły się warsztaty z komunikacji medialnej. Zajęcia poprowadzili dziennikarze Telewizji Dami, a słuchaczami byli członkowie szkolnego koła dziennikarskiego.

 • „Mama nie sama”. Trwają zapisy

  Żeby mamy samotnie wychowujące dzieci nie czuły, że są same. W Radomiu realizowany będzie projekt „Mama nie sama”. Główne założenie to pomoc mamom w powrocie na rynek pracy.

 • W III LO rozmawiali o terroryzmie

  „Bezpieczne dorastanie” – pod takim hasłem w III LO w Radomiu odbyło się spotkanie uczniów z policjantami. Rozmawiano o zagrożeniach współczesnego świata: m.in. atakach terrorystycznych na szkołę.

 • Terrorysta w szkole. Jak się zachować?

  Zamaskowany napastnik wtargnął do szkoły i zaczął strzelać. To na szczęście były tylko ćwiczenia dla nauczycieli w Radomiu. Pedagodzy uczyli się jak bronić dzieci w krytycznych sytuacjach.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej