Dzisiaj jest: 7 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Romuald, Ryszard, Teodor
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 40.

Polacy z Litwy ponownie w Radomiu

sobota, 07 maj 2016 14:48
Dział: Wiadomości
Autor 

Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Radomia z Litwy przyjedzie polska młodzież. Uczniów zaprosiło radomskie Starostwo Powiatowe. To nie pierwsza taka wizyta litewskiej młodzieży w Radomiu.

Dwudziestoosobowa grupa polskiej młodzieży do Radomia przyjedzie w lipcu. Gimnazjaliści z miejscowości Dziewieniszki zostali zaproszeni przez radomskiego starostę. To nie pierwsza wizyta Polaków mieszkających na Litwie w Radomiu. - Powiat radomski od kilku lat współpracuje ze środowiskami Polaków na Litwie, a szczególnie z rejonem Solecznickim. To jest odpowiednik naszego powiatu. Współpracujemy na zasadzie porozumienia od 2006 roku. Jedną z form tej współpracy jest zapraszanie młodzieży z tamtejszych szkół na teren powiatu radomskiego – mówi Marek Oleszczuk, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego. Teraz młodzi przyjadą do Polski żeby uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży. Plan wizyty przewiduje także uczestnictwo w diecezjalnych dniach młodzieży. - Centralne obchody Światowych Dni Młodzieży rozpoczynają się 25 lipca. Natomiast już od 21 lipca będą trwały diecezjalne dni młodzieży, zorganizowane przez naszą diecezję. Dlatego zaprosiliśmy gości na 22 lipca – dodaje Marek Oleszczuk. Starosta radomski podkreśla, że dla Polaków mieszkających na Litwie przyjazd do Polski ma duże znaczenie. - Wielką pomocą jest na pewno więź duchowa, wsparcie. Oni czują się na Litwie obywatelami trochę gorszej kategorii. Myślę że powinniśmy się z nimi solidaryzować i im pomagać, żeby oni czuli, że mają tutaj przyjaciół w Polsce - mówi Mirosław Ślifirczyk, starosta radomski. Wyżywienie oraz zakwaterowanie młodzieży będzie sfinansowane przez radomskie Starostwo Powiatowe.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej