Dzisiaj jest: 8 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Maria, Wirginia, Wirgiliusz

Jak mundurowi rywalizowali na kręgielni

wtorek, 24 marzec 2015 17:04
Dział: Wiadomości
Autor 

Pracownicy służb mundurowych spotkali się na kręgielni. Takie akcje to głównie rekreacja i dobra zabawa, ale ich uczestnicy zapewniają, że mają dobry wpływ również na wyniki w pracy.

Na kręgielni mundur do niczego się nie przyda. Co najwyżej mógłby usztywnić uczestników. A podczas takich spotkań liczy się przede wszystkim dobra zabawa. Jeśliby doszukiwać się nawiązań do umundurowania, to kojarzyć się z nim mogłyby chyba tylko specjalne buty do gry w kręgle. Dzięki nim gra się łatwiej. To ważne, bo przewrócić jednym rzutem wszystkie kręgle to nie lada sztuka. Cel turnieju wyznaczyć było znacznie łatwiej.

- Promocja bowlingu, jako dyscypliny sportowej i świetnej zabawy dla całych rodzin – mówi Przemysław Trybuła, organizator turnieju.

Kto już zasmakował w bowlingowej zabawie, mógł realizować także inne ważne cele.

- Podczas takich imprez następuje integracja środowiska. A to z koeli przekłada się na lepsze wyniki w codziennej pracy – zapewnia Piotr Stępień ze Straży Miejskiej, współorganizator turnieju.

W rywalizacji udział wzięło siedem drużyn. Wśród nich m.in. policjanci, wojskowi, czy straż miejska. Próbowaliśmy dowiedzieć się, czy podczas gry obowiązuje służbowa podległość.

- Nie zauważyłem tego, ale można wyczuć coś takiego na niektórych stanowiskach – zastanawia się Przemysław Trybuła.

W każdym razie drużyn ze służb mundurowych do udziału w turnieju nie trzeba było namawiać.

- Wystarczy hasło i od razu są chętni do startu w takich zawodach – zapewnia Piotr Stępień.

Zwyciężyła drużyna Straży Granicznej przed zespołem celników i ekipą Straży Miejskiej.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Mateusz D. skazany

  Na 5 lat więzienia sąd skazał w środę 28-letniego Mateusza D., oskarżonego o spowodowanie w lipcu ubiegłego roku na ulicy Mieszka I w Radomiu wypadku, w którym zginęło starsze małżeństwo. Dodatkowo Mateusz D. dostał 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 • Policja rozpoczęła akcję „majowy weekend”

  Na ulicach Radomia, drogach powiatu radomskiego i drogach Mazowsza, rozpoczęła się w piątek policyjna akcja „majowy weekend”. W związku ze zwiększona ilością majowych wyjazdów, pojawi się zdecydowanie więcej patroli policyjnej „drogówki”.

 • Mieli szczęście. Pomogli policjanci

  O prawdziwym szczęściu mogą mówić trzy młode osoby, które w minioną sobotę podróżowały peugeotem drogą numer 728. W miejscowości Stara Wieś auto zapaliło się podczas jazdy, ale kierowca i pasażerowie nie dostrzegli ognia. W porę całe zdarzenie zauważyli policjanci wracający z zabezpieczenia wizyty premiera Morawieckiego w Grójcu i Nowym Mieście.

 • W Radomiu pojawiły się nowe znaki...dla pieszych

  Uwaga piesi. W Radomiu pojawiły się nowe znaki „Stop wypadkom-zachowaj ostrożność”. Znaki ustawiono przy przejściach dla pieszych z inicjatywy radomskiej policji. Inicjatywa ważna i potrzebna bo tylko w miniony poniedziałek, piesi w Radomiu popełnili aż 70 wykroczeń.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej