Dzisiaj jest: 7 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Agata, Ambroży, Marcin
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Radomianki znów najlepsze

czwartek, 05 maj 2016 16:26
Dział: Wiadomości
Autor  Julia Grzesiak

Katarzyna, Weronika i Aleksandra to uczennice radomskiego ekonomika, które ponownie zwyciężyły w ogólnopolskim konkursie wiedzy o ubezpieczaniach społecznych organizowanym przez ZUS.

Trzyetapowy konkurs o ubezpieczeniach społecznych organizowany przez ZUS dobiegł końca. Pierwsze miejsce przypadło uczennicom Zespołu Szkół Ekonomicznych w Radomiu. Katarzyna Markowska, Weronika Skałbania i Aleksandra Walkiewicz zwyciężyły w tym konkursie już po raz drugi, mimo to nie obyło się bez stresu. - Dla mnie osobiście to był duży stres. Z każdym pytaniem było coraz łatwiej. Coraz bardziej się rozluźniałyśmy. To miłe doświadczenie, które też pewnie przyczyniło się do naszej wygranej – mówi Weronika Skałbania, uczennica Zespołu Szkół Ekonomicznych. Uczennice radomskiego ekonomika to tegoroczne maturzystki, ale jak przyznają nauka do konkursu nie była dodatkowym obciążeniem w przygotowaniach do egzaminu dojrzałości. - Spora część wiedzy została nam po roku ubiegłym, a w tym roku to była tylko kwestia przypomnienia sobie tego, czego nauczyłyśmy się w zeszłym i przyswojenia nowych wiadomości – mówi Aleksandra Walkiewicz, uczennica Zespołu Szkół Ekonomicznych. Konkurencja była spora, bo o miejsce w finale walczyli uczniowie z całej Polski. - Przecież w sumie w tym roku startowało 550 szkół. Jeśli weźmiemy rok ubiegły, to w sumie jest to 30 tysięcy osób, które brały udział w tym konkursie. One wygrały zdecydowanie, nie tylko punktowo ale i czasowo – podkreśla Andrzej Januszewicz, dyrektor radomskiego oddziału ZUS. W przygotowaniach do konkursu, pomagały nauczycielki ze szkoły: Maria Chmielnicka, Marta Hartman i Kamila Sikora. - Na początku przeprowadziliśmy cztery lekcje z projektu lekcje z ZUS. Uczennice brały w lekcjach i później dostarczałyśmy im materiały, na podstawie, których one same ciężko pracowały i przyswajały wiedzę z zakresu ubezpieczeń społecznych. Jak podkreśla Anna Dylor, wychowawczyni laureatek konkursu, dziewczyny są wzorowymi uczennicami a zwycięstwo w konkursie to nie przypadek. - To uczennice z bardzo dobrą średnią, każda z nich otrzymała świadectwo z wyróżnieniem. Prymuski, średnia powyżej 4,75 - chwali Anna Dylor, wychowawczyni. Zakład Ubezpieczeń Społecznych już zapowiedział kolejną edycję konkursu, która ma być rozszerzona także o udział uczniów ze szkół gimnazjalnych. Zainteresowane szkoły mogą zgłaszać swój udział w radomskim oddziale ZUS.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

 • Pieśni patriotyczne w PSP nr 15

  Konkurs Pieśni Patriotycznej w PSP 15 odbył się dopiero po raz trzeci. Ale w przyszłości impreza ma stać się radomską tradycją. Bo to dobra okazja do szerzenia patriotyzmu i szansa dla muzycznych talentów.

 • Konkurs rozstrzygnięty

  W XIII LO im. Polskich Noblistów w Radomiu rozstrzygnięto konkurs przyrodniczy „Parki Narodowe Polski Północnej”. W finale konkursie startowały reprezentacje pięciu szkół z ternu Radomia i powiatu radomskiego.

 • "Mój Radom" z kartonu

  W XIII Liceum Ogólnokształcącym im. Polskich Noblistów w Radomiu, rozstrzygnięto konkurs na małą formę przestrzenną „Mój Radom”. W konkursie mogli wziąć udział uczniowie szkół podstawowych. Ich zadaniem było wykonanie makiet znanych budynków w Radomiu.

 • ZUS kontroluje zwolnienia

  W ubiegłym roku w ponad 100 przypadkach ZUS cofnął zasiłek chorobowy. W ponad 50 przypadkach podważył zasadność zwolnienia lekarskiego.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej