Dzisiaj jest: 8 Grudnia 2021    |    Dziś imieniny obchodzą: Maria, Wirginia, Wirgiliusz
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Nowy dowódca radomskiej bazy lotniczej

środa, 04 maj 2016 16:25
Dział: Wiadomości
Autor 

Prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu płk. dyplomowany pilot Jan Skowroń przejmie oficjalnie obowiązki dowódcy 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu. Nominację na to stanowisko otrzymał dwa dni temu.

Mianowanie pułkownik dyplomowany pilot Jan Skowroń otrzymał z rąk ministra Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza w Dniu Flagi. Oficjalnie obowiązki dowódcy 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu obejmie prawdopodobnie już w piątek. Jan Skowroń zastąpi na stanowisku dowódcy radomskiej bazy pułkownika Adama Ziółkowskiego. Jak informowaliśmy kilka dni temu, Adam Ziółkowski po 29 latach zawodowej służby wojskowej przeszedł na emeryturę. Przez ostatnie 7 lat był dowódcą jednostki na Sadkowie. Pułkownik Jan Skowroń był dotychczas dowódcą Grupy Działań Lotniczych w 41 Bazie Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Zwolnienia w Porcie Lotniczym Radom

  „W spółce Port Lotniczy Radom nastąpi redukcja zatrudnienia” - mówi Dorota Rajkowska, prezes spółki Port Lotniczy Radom. Dorota Rajkowska była gościem porannego studia TV Dami.

 • Adam Bielan: mamy opóźnienie i w przejęciu lotniska przez PPL

  Wicemarszałek Senatu RP Adam Bielan, zaniepokojony jest – jego zdaniem – opieszałością zarządu spółki Port Lotniczy Radom w kwestii współpracy z Przedsiębiorstwem Państwowe Porty Lotnicze. Ta opieszałość – zdaniem marszałka Bielana – może spowodować problemy z przejęciem przez PPL lotniska na Sadkowie i zakłócić harmonogram jego przebudowy.

 • PPL wybuduje radomskie lotnisko od nowa?

  Ponad 900 milionów złotych w dwóch etapach, planuje zainwestować w rozbudowę lotniska na Sadkowie w Radomiu, Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze. Plany mają związek z audytem jaki przeprowadziła – na zlecenie PPL - brytyjska firma ARUP. Z audytu wynika, że to lotnisko w Radomiu jest zdecydowanie lepszym wyborem jako lotnisko uzupełniające dla portu Chopina w Warszawie niż Modlin. Ale radomskie lotnisko trzeba wybudować praktycznie od nowa.

 • Radom lepszym wyborem niż Modlin

  Brytyjska firma projektowa ARUP rekomenduje radomskie lotnisko na Sadkowie jako lotnisko pomocnicze dla Portu Chopina w Warszawie. Według analizy technicznej, którą w środę przedstawiono w Warszawie, Radom jest korzystniejszym wyborem dla Przedsiębiorstwa Państwowe Porty Lotnicze niż lotnisko w Modlinie. Omówieniu wyników audytu firmy ARUP przysłuchiwała się Roksana Chalabry.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej