Dzisiaj jest: 7 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Agata, Ambroży, Marcin
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Gdy trzeszczy „sz”. Konkurs logopedyczny

wtorek, 03 maj 2016 14:10
Dział: Wiadomości
Autor  Julia Grzesiak

Już po raz czwarty przyznano tytuł mistrza w recytatorskim konkursie logopedycznym. W tym roku w słownych zmaganiach udział wzięło niemal 40 dzieci z 15 radomskich szkół podstawowych.

Łamańce językowe to twardy orzech do zgryzienia dla każdego, i dla dużego i dla małego. Ale to ci mali właśnie walczyli o tytuł mistrza w recytatorskim konkursie logopedycznym „Trzeszczące wierszyki”. Konkurs organizowany jest dla dzieci z wadami wymowy. - To są dzieci, które z założenia nie mogą brać udziału w zwykłych konkursach recytatorskich. Bardzo rzadko są angażowane do dużych ról mówionych w przedstawieniach szkolnych, właśnie z racji wady wymowy – mówi Magdalena Sulich-Parzonko, logopeda, organizatorka konkursu. Tegoroczna, czwarta edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Do udziału zglosiło się niemal 40. uczniów z 15 radomskich szkół podstawowych. - Chodzi o to, żeby te dzieci też się poczuły ważne i potrzebne w grupie klasowej. Chodzi także o aspekt terapeutyczny, żeby zapobiegać logofobii u tych dzieci i lękowi przed wystąpieniem publicznym – dodaje Magdalena Sulich-Parzonko. W tym roku tytuł mistrza zdobył Jan Serafin ze szkoły podstawowej numer 3, miejsce drugie zajęła Nadia Ziółek ze szkoły podstawowej numer 32, a miejsce trzecie Nadia Gąska, ze szkoły podstawowej numer 21. Wyróżnienia otrzymali wszyscy uczestnicy.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

 • Pieśni patriotyczne w PSP nr 15

  Konkurs Pieśni Patriotycznej w PSP 15 odbył się dopiero po raz trzeci. Ale w przyszłości impreza ma stać się radomską tradycją. Bo to dobra okazja do szerzenia patriotyzmu i szansa dla muzycznych talentów.

 • Konkurs rozstrzygnięty

  W XIII LO im. Polskich Noblistów w Radomiu rozstrzygnięto konkurs przyrodniczy „Parki Narodowe Polski Północnej”. W finale konkursie startowały reprezentacje pięciu szkół z ternu Radomia i powiatu radomskiego.

 • "Mój Radom" z kartonu

  W XIII Liceum Ogólnokształcącym im. Polskich Noblistów w Radomiu, rozstrzygnięto konkurs na małą formę przestrzenną „Mój Radom”. W konkursie mogli wziąć udział uczniowie szkół podstawowych. Ich zadaniem było wykonanie makiet znanych budynków w Radomiu.

 • Radom na 8. miejscu, wygrał Zamość

  Radom zajął 8 miejsce w konkursie Świeć się z Energą. Zwyciężył Zamość, który zdobył prawie 75 tys. głosów. Do Radomia, jako jednego z finalistów konkursu, trafi sprzęt AGD o wartości 10 000 zł

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej