Dzisiaj jest: 28 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Walery, Radomir, Karol
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

W niedzielę wędkarska inauguracja zbiornika „Jagodno”

sobota, 30 kwiecień 2016 15:54
Dział: Wiadomości
Autor 

Od 1 maja, czyli od niedzieli, nowy zbiornik wodny Jagodno w gminie Przytyk dostępny będzie, już oficjalnie, dla wędkarzy. Jak zapewnia radomski okręg PZW, zbiornik został dobrze zarybiony.

Zbiornik Jagodno powstał na rzece Wiązownicy w gminie Przytyk. Oficjalnie otwarty został mniej więcej rok temu. - 35 hektarów powierzchni, prawie 3 metry głębokości, urozmaicone dno, piękna linia brzegowa – wylicza Piotr Szprendałowicz, członek zarządu Okręgu PZW w Radomiu. To sprawia, że zbiornik „Jagodno” ma szanse stać się jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc do wędkowania w całym okręgu. Jest jeszcze coś: choć to nowy zbiornik, to już bogaty w ryby. Rybackim użytkownikiem tego akwenu jest Okręg PZW w Radomiu. Jak zapewnia Piotr Szprendałowicz, okręg nie szczędził środków na zarybianie. - Dominują te najbardziej atrakcyjne dla wędkarzy gatunki: szczupak, sandacz, lin, karaś, sum. Oczywiście, są pewne limity, żeby tak szybko tego nie wyłowić, żeby cieszyć się tym zbiornikiem długie lata jednocześnie odciążając mocno zmęczony zalew Domaniowski-mówi Piotr Szprendałowicz. Teraz, od niedzieli, zbiornik będzie już oficjalnie dostępny dla wędkarzy. - Niedziela, 1 Maja to okres, kiedy udostępniamy ten zbiornik wędkarzom po wielomiesięcznej procedurze prowadzącej do tego, że jako okręg PZW w Radomiu staliśmy się rybackim użytkownikiem tego zbiornika – mówi P. Szprendałowicz. Osoby, które chcą wędkować na nowym zbiorniku muszą wykupić roczną składkę uzupełniającą w wysokości 25 zł. To wspólna składka dla „Jagodna” i Zalewu Domaniowskiego. Ponadto trzeba pamiętać o całorocznym zakazie połowu ryb z urządzeń pływających, limitach ilościowych w połowach szczupaka, sandacza, bolenia i suma oraz zakazie wędkowania w odległości mniejszej niż 50 m od zapory. Nie wolno łowić także na odcinkach rzeki Wiązownicy powyżej i poniżej zalewu. Amatorzy wędkowania metodą „na żywca” lub spinning muszą poczekać do 1 czerwca.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Radomski uniwersytet zainaugurował nowy rok akademicki

  To 67 rok akademicki w historii uczelni. Do akademickiego grona dołączyło na pierwszym roku ponad 1300 studentów. Najwięcej chętnych było na nowy kierunek lekarski: 30 osób na jedno miejsce. Ostatecznie na tym kierunku studia rozpocznie 100 osób.

 • Rowery miejskie już stoją. Start systemu o północy

  Jeszcze nie wystartował, wystartuje dokładnie o północy. System Radomskiego Roweru Miejskiego od soboty będzie dostępny dla mieszkańców. W 25 stacjach będzie do dyspozycji 250 rowerów.

 • Siczki: ponad tona ryb w kłusowniczych sieciach

  Karpie, sandacze, sumy i amury uwolnili z kłusowniczych sieci w zalewie w Siczkach działacze Polskiego Związku Wędkarskiego. Sieci miały ponad kilometr długości. Przed świętami wzrosła aktywność kłusowników.

 • WSH zainaugurowała rok akademicki

  Prawie 1000 studentów pierwszego roku rozpoczęło dziś rok akademicki na Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu. To największa niepubliczna uczelnia w regionie.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej