Dzisiaj jest: 24 Maja 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Joanna, Zuzanna, Milena

Rozmowy PGZ i Airbus Helicopters

piątek, 29 kwiecień 2016 16:50
Dział: Wiadomości
Autor 

Polska Grupa Zbrojeniowa rozpoczęła rozmowy z firmą Airbus Helicopters na temat projektu Tiger HAD, czyli bojowego śmigłowca uderzeniowego. Chodzi o zakup 30 śmigłowców bojowych dla polskiej armii.

Rozmowy przeprowadzone w siedzibie Polskiej Grupy Zbrojeniowej w Radomiu miały charakter biznesowy. Jak poinformowano w specjalnym komunikacie, PGZ i Airbus Helicopters określiły obszary współpracy dostawców części do śmigłowca Tiger HAD z polskim firmami wchodzącymi w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Airbus rozpoczął już budowanie sieci partnerów dla produkcji śmigłowca Tiger w Polsce. Francusko-niemiecki koncern bierze udział w programie „Kruk”. Chodzi o zakup kilkudziesięciu śmigłowców bojowych dla polskiej armii. Nowe maszyny mają zastąpić wysłużone śmigłowce Mi-24. W przetargu na śmigłowce bojowe uczestniczą cztery firmy: amerykańskie Bell Helicopter i Boeing, francusko-niemiecki Airbus Helicopters i turecki Turkish Aerospace Industries.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Czy PGZ wybuduje nową siedzibę w Radomiu?

  „ Nowa siedziba Polskiej Grupy Zbrojeniowej w Radomiu jest jak Yeti. Wszyscy o niej mówią a nikt jej nie widział” - tak prezydent Radosław Witkowski komentuje – jego zdaniem – brak widocznych działań PGZ w sprawie budowy swojej nowej siedziby w Radomiu.

 • PGZ chce oszczędzać i powołuje Centrum Usług Biznesowych

  200 milionów złotych w skali roku mogą wynieść oszczędności PGZ dzięki utworzeniu w Radomiu Centrum Usług Biznesowych. W Centrum pracę znajdzie około 300 osób. Pierwsze kilkadziesiąt jeszcze w tym roku.

 • Dawna Fabryka Broni na sprzedaż

  7,5 miliona złotych – to cena wywoławcza w przetargu na sprzedaż dawnych budynków Fabryki Broni w Radomiu. Przetarg ogłosiło Radomskie Centrum Innowacji i Technologii - właściciel nieruchomości.

 • Stocznia jednak nie dla Radomia

  Radom nie będzie siedzibą spółki Polska Grupa Zbrojeniowa Stocznia Wojenna. Zarząd PGZ podjął decyzję, że docelową siedzibą spółki będzie Gdynia.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej