Dzisiaj jest: 1 Października 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Danuta, Igor, Remigiusz
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Piosenka artystyczna w Radomiu. Po raz 23

piątek, 29 kwiecień 2016 16:13
Dział: Wiadomości
Autor 

Lubelska Federacja Bardów otworzy tegoroczny, 23 Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję „Łaźnia”. Organizatorzy liczą, że piosenka artystyczna przyciągnie wielu widzów.

Lubelskiej Federacja Bardów to formacja czerpiąca z tradycji artystycznych piwnic. Za kilka dni wystąpi w Radomiu. Koncert bardów zainauguruje 23 Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję „Łaźnia”. - Zaplanowaliśmy sobie, że ten koncert odbędzie się w muszli, w parku. Ponieważ pogoda jest jaka jest, kaprysi, to umówmy się, że jeśli będzie brzydko, wówczas koncert będzie w Łaźni – informuje Beata Drozdowska, dyrektorka „Łaźni” w Radomiu. Przesłuchania kandydatów z kolei rozpoczną się 6 maja. Do tej pory Łaźnia otrzymała około 20 zgłoszeń od wykonawców piosenki artystycznej z całego kraju. Przesłuchania odbędą się w siedzibie placówki przy ul. Żeromskiego i będą otwarte dla publiczności. Organizatorzy liczą, że piosenka artystyczna przyciągnie wielu radomian. Tak jak za dawnych lat. Bo radomski turniej jest ceniony w kraju. Warto żeby interesowali się nim sami radomianie. - Turniej ciągle ma wiernych widzów w mieście. Chcemy wierzyć, że są osoby zainteresowane piosenkę artystyczną, taką z trochę wyższej półki - mówi Beata Drozdowska. Najlepiej ocenieni wykonawcy otrzymają Złoty, Srebrny i Brązowy Prysznic, a także nagrody pieniężne. Łączna pula nagród to 10 tysięcy złotych. Jeśli tylko pogoda będzie sprzyjać, koncert laureatów odbędzie się w muszli koncertowej 8 maja, czyli w niedzielę o godzinie 17.00. Jeśli aura będzie kaprysić, występy odbędą się w Łaźni. Po koncercie laureatów – niespodzianka - na scenie pojawią jurorzy: Jan Poprawa, Jan Kondrak i Waldemar Tercz. Wstęp na wszystkie koncerty w ramach 23 Ogólnopolskiego Turnieju Śpiewających Poezję jest wolny. Wyjątkiem jest zaplanowany na sobotę, 7 maja w radomskiej Łaźni, biletowany koncert Renaty Przemyk Akustyk Trio.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Trzy koncerty na jubileusz XXV OTŚP

  Stanisław Sojka, Szymon Wydra i Piotr Dąbrówka byli gwiazdami XXV Ogólnopolskiego Turnieju Śpiewających Poezję. Turnieju, który wyjątkowo turniejem nie był. Z okazji jubileuszu organizatorzy odstąpili od konkursowych występów.

 • Stanisław Sojka wystąpi w Łaźni

  W radomskiej „Łaźni” trwa XXV Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję. W tym roku odbywa się innej formule. Nie ma konkursu. W sobotę w Łaźnia zaprasza na koncert mega gwiazdy - wystąpi Stanisław Soyka. O szczegółach koncertu mówi Beata Drozdowska.

 • W piątek w „Łaźni” rusza XXV OTŚP

  W najbliższy piątek w Radomskim Klubie Środowisk Twórczych i Galerii „Łaźnia”, rozpocznie się jubileuszowy XXV Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję. W tym roku – właśnie ze względu na jubileusz - turniej odbędzie się w innej formule.

 • Walentynki z Radomską Orkiestrą Kameralną

  Radomska Orkiestra Kameralna zaprosiła radomian na walentynkowy wieczór. W programie koncertu znalazły się muzyka celtycka i taneczne pokazy.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej