Dzisiaj jest: 6 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Mikołaj, Emilian, Leontyna

Docenieni za działania na rzecz miasta

czwartek, 28 kwiecień 2016 15:36
Dział: Wiadomości
Autor  Julia Grzesiak

Stowarzyszenie Karuzela, Ewa Gawryś oraz firma Kynoterapia Oskar to tegoroczni laureaci konkursu Radom Obywatelski. Gala wręczenia nagród odbyła się w Resursie Obywatelskiej.

Kapituła konkursu Radom Obywatelski co roku nagradza stowarzyszenia, instytucje, firmy i ludzi, którzy działają na rzecz lokalnych społeczności. Nagradzane są przedsięwzięcia rozwiązujące problemy mieszkańców i działania promujące miasto. - Dziś mieliśmy okazję nagrodzić projekty, które są wyjątkowe, oryginalne ale także takie, które zabezpieczają potrzeby mieszkańców, budują pozytywny wizerunek sektora pozarządowego w Radomiu oraz wpływają na budowanie pozytywnego wizerunku naszego miasta – mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia. Nagrody wręczane są w trzech kategoriach. W kategorii „Dobre praktyki” w tym roku kapituła doceniła Stowarzyszenie „Karuzela” Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Razem”, oraz Stowarzyszenie „Biegiem Radom!” - Mamy plany na jeszcze większe rozwinięcie skrzydeł. Chcemy stworzyć kompleksowe miejsce naszym podopiecznym, tak żeby rodzice mieli opiekę dla najmłodszych już od urodzenia. To nasze plany na najbliższe lata – mówi Sylwia Waśkiewicz, prezes Stowarzyszenia Karuzela. W kategorii „Darczyńca roku” zwyciężyła Ewa Gawryś. Została doceniona za działalność na rzecz osiedli socjalnych. - My zajmujemy się pracą na rzecz osób potrzebujących, znajdujących się w trudnych sytuacjach życiowych. Rozprowadzamy żywność wśród mieszkańców osiedli socjalnych – mówi Ewa Gawryś, prezes Stowarzyszenia Mieszkańców z Mroza. Tytuł w kategorii „Darczyńca roku” otrzymała firma Kynoterapia Oskar. - Tę nagrodę wypracowały moje psy. Psy terapeutyczne, psy niezwykłe. To one otworzyły mi drzwi do magicznego świata osób niepełnosprawnych, bo bez nich sama byłabym tylko człowiekiem. Dzięki nim mogę podarować fantastyczne emocje osobom , które na to zasługują – mówi Monika Skórnicka, Kynoterapia Oskar. To była jubileuszowa, X edycja konkursu Radom Obywatelski.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

 • Na sportowo dla bohaterów Czerwca'76

  Sportowe imprezy to już stały punkt programu obchodów rocznicy wydarzeń czerwcowych w Radomiu. W tym roku odbyły się półmaraton i gala boksu amatorskiego.

 • Rekordowa frekwencja w Biegu Konstytucji 3 Maja

  Około 500-set osób wystartowało dziś w Biegu Konstytucji 3 Maja. To rekord frekwencji, choć, jak podkreślają organizatorzy wyniki i rekordy nie były najważniejsze. Rywalizowano na dwóch dystansach: 5 i 10 kilometrów.

 • Niebieski Marsz dla chorych na autyzm

  W czwartek ulicami Radomia przeszedł Niebieski Marsz rozpoczynający Światowy Miesiąc Wiedzy o Autyzmie. Marsz ma zwrócić uwagę mieszkańców miasta na potrzeby osób dotkniętych tą chorobą

 • „Świeć z Energą” przekazuje sprzęt AGD dla radomian

  Cztery działające w Radomiu organizacje pozarządowe, otrzymały sprzęt AGD, który Radom wygrał w konkursie „Świeć z Energą”. W rywalizacji na najładniejszą iluminację świąteczną, Radom na Mazowszu był bezkonkurencyjny. W skali ogólnopolskiej zajął 8 miejsce.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej