Dzisiaj jest: 4 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Weronika, Mariusz, Andrzej

Pierwsze podsumowanie lotów. Hitem Gdańsk

środa, 27 kwiecień 2016 15:48
Dział: Wiadomości
Autor 

Ponad 340 pasażerów obsłużył Port Lotniczy w Radomiu od 18 kwietnia, czyli dnia rozpoczęcia lotów, realizowanych przez linie SprintAir. Z czterech połączeń jakie oferuje radomski port, najbardziej obleganym było połączenie do Gdańska.

Połączenie z Gdańskiem to przysłowiowy strzał w dziesiątkę. W obie strony poleciał pełny samolot. Z trzech kolejnych połączeń, które realizuje linia SprintAir, czyli do Wrocławia, Berlina i Pragi skorzystało mniej pasażerów. Średnie obłożenie lotów wyniosło 76%. - Współpraca układa się bardzo dobrze. Do dziś przewieźliśmy 342 osoby. To jest bardzo dobry wynik – mówi Dorota Sidorko, prezes spółki Port Lotniczy Radom. Dorota Sidorko już zapowiada modyfikację połączeń, które oferuje radomski port. Spółka zastanawia się także nad zwiększeniem ich liczby. - Będzie modyfikacja taka, że w piątek i w niedzielę będą loty do i z Gdańska. Loty do Gdańska i do Pragi będą w godzinach popołudniowych, żeby ktoś, kto będzie chciał polecieć do tych miast nie musiał brać w pracy dnia wolnego – dodaje Dorota Sidorko. Spółka Port Lotniczy Radom nie ogranicza się do współpracy tylko z jednym przewoźnikiem. Na początku tygodnia przedstawiciele radomskiej spółki uczestniczyli w 11 Routes Europe, czyli międzynarodowych targach cywilnej branży lotniczej, które odbyły się w Krakowie. - Byliśmy odbierani bardzo pozytywnie. Wtorek był dniem spotkań i rozmawialiśmy z przedstawicielami wielu linii. Przypominam sobie targi z ubiegłego roku w Aberdeen, gdzie żadna z linii nie chciała się z nami spotkać. W Krakowie wyglądało to bardzo pozytywnie i fajnie wypadło- mówi Dorota Sidorko. Siatka połączeń, którą realizują linie SprintAir, powstała w oparciu o analizę brytyjskiej firmy ASM, zajmującej się analizą rynku lotniczego i wspieraniem rozwoju siatek połączeń.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Zwolnienia w Porcie Lotniczym Radom

  „W spółce Port Lotniczy Radom nastąpi redukcja zatrudnienia” - mówi Dorota Rajkowska, prezes spółki Port Lotniczy Radom. Dorota Rajkowska była gościem porannego studia TV Dami.

 • Adam Bielan: mamy opóźnienie i w przejęciu lotniska przez PPL

  Wicemarszałek Senatu RP Adam Bielan, zaniepokojony jest – jego zdaniem – opieszałością zarządu spółki Port Lotniczy Radom w kwestii współpracy z Przedsiębiorstwem Państwowe Porty Lotnicze. Ta opieszałość – zdaniem marszałka Bielana – może spowodować problemy z przejęciem przez PPL lotniska na Sadkowie i zakłócić harmonogram jego przebudowy.

 • PPL wybuduje radomskie lotnisko od nowa?

  Ponad 900 milionów złotych w dwóch etapach, planuje zainwestować w rozbudowę lotniska na Sadkowie w Radomiu, Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze. Plany mają związek z audytem jaki przeprowadziła – na zlecenie PPL - brytyjska firma ARUP. Z audytu wynika, że to lotnisko w Radomiu jest zdecydowanie lepszym wyborem jako lotnisko uzupełniające dla portu Chopina w Warszawie niż Modlin. Ale radomskie lotnisko trzeba wybudować praktycznie od nowa.

 • Radom lepszym wyborem niż Modlin

  Brytyjska firma projektowa ARUP rekomenduje radomskie lotnisko na Sadkowie jako lotnisko pomocnicze dla Portu Chopina w Warszawie. Według analizy technicznej, którą w środę przedstawiono w Warszawie, Radom jest korzystniejszym wyborem dla Przedsiębiorstwa Państwowe Porty Lotnicze niż lotnisko w Modlinie. Omówieniu wyników audytu firmy ARUP przysłuchiwała się Roksana Chalabry.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej