Dzisiaj jest: 9 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Aneta, Leokadia, Wiesław

Bulwary krytykowane. MZDiK wyjaśnia

środa, 27 kwiecień 2016 15:45
Dział: Wiadomości
Autor  Julia Grzesiak

Bractwo Rowerowe krytykuje bulwary nad Mleczną. Zwraca uwagę na ścieżkę rowerową od strony osiedla Zamłynie, która nagle się kończy i prowadzi donikąd. MZDIK tłumaczy, że wszystko zostało wykonane zgodnie z dokumentacją projektową.

Dziś warunki pogodowe nie sprzyjały ekipom budowlanym, ale jak zapewnia Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji, prace są na ukończeniu. Bulwary nad Mleczną mają być gotowe do końca kwietnia, zatem teoretycznie wszystko się zgadza, choć to już kolejny termin zakończenia tej inwestycji. Ale pewne wątpliwości budzi ścieżka rowerowa, a właściwie jej brak przy bulwarze północno – zachodnim od strony osiedla Zamłynie. - Jeśli chodzi o jakość nawierzchni, to rzeczywiście jest rewelacyjna. Asfalt jest dobrze położony i równy. Niestety zabrakło 300 metrów tego szczęścia, żeby dotrzeć do ulicy Maratońskiej, a dalej do zalewu na Borkach – mówi Sebastian Pawłowski ze Stowarzyszenia Bractwo Rowerowe. Jak podkreśla Sebastian Pawłowski, może to być główna trasa rowerowa, która w przyszłości połączy osiedle Południe z osiedlem Michałów, biegnąc właśnie przez Borki. Właśnie dlatego powinna zostać zrobiona. - Do nas docierają niemiłe komentarze w stosunku do Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji. Ludzie twierdzą, że to jest absurd, że ta trasa nie powinna zostać tak wykonana, bo kto by do tego dopuścił, żeby droga w mieście urywała się w polu i nie była kontynuowana? - pyta Sebastian Pawłowski. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji nie ma sobie nic do zarzucenia. - Bulwary są zbudowane dokładnie tak, jak miały być zbudowane. Wszystko według dokumentacji projektowej. Ta dokumentacja projektowa powstała w latach 2010 – 2011 na podstawie koncepcji Miejskiej Pracowni Urbanistycznej – mówi Dariusz Dębski, rzecznik MZDIK Radom. Jak dodaje Dariusz Dębski, na obecnym etapie prac ścieżka nie będzie przedłużona. W przyszłości być może tak. - W ramach tej inwestycji, którą teraz kończymy już nie będzie przedłużona. W przyszłości, gdy będzie powstawał Park Kulturowy, to zostanie on uzupełniony o sieć ścieżek rowerowych – dodaje Dariusz Dębski. Docelową koncepcję Parku Kulturowego opracowuje Miejska Pracownia Urbanistyczna.

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Artykuły powiązane

 • Alkohol i brawura. Dramat nad zalewem na Borkach

  25-letni mężczyzna utonął w czwartek w zalewie na Borkach. To niestety kolejna ofiara braku ostrożności i spożywania alkoholu nad wodą. Od początku kwietnia utonęło w województwie Mazowieckim już 14 osób

 • MZDiK zamknie ulicę Wernera

  Trwa przebudowa skrzyżowania ulic Szarych Szeregów, Mireckiego i Wernera. Przebudowa pociąga za sobą utrudnienia w ruchu. I na takie utrudnienia od poniedziałku będą musieli przygotować się kierowcy. Dal ruchu zostanie zamknięta ulica Wernera, na odcinku od hal mięsnych do skrzyżowania.

 • MZDiK zamyka ulicę Mireckiego. Będą utrudnienia

  W radomskiej „Łaźni” trwa XXV Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję. W tym roku odbywa się innej formule. Nie ma konkursu. W sobotę w Łaźnia zaprasza na koncert mega gwiazdy - wystąpi Stanisław Soyka. O szczegółach koncertu mówi Beata Drozdowska.

 • Kukiz'15 chce dymisji dyrektora MZDiK

  Członkowie radomskich struktur Kukiz'15 żądają dymisji dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. Dlaczego ? Powodów – ich zdaniem - jet wiele. Jednym z nich jest niegospodarność Piotra Wójcika.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej