Dzisiaj jest: 30 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Justyna, Andrzej, Konstanty

Będzie nowa sygnalizacja na 11 Listopada

wtorek, 26 kwiecień 2016 16:59
Dział: Wiadomości
Autor 

Kolejne przejście dla pieszych w Radomiu będzie miało wzbudzaną sygnalizację świetlną. Mowa o przejściu na ulicy 11 Listopada. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji przygotowuje projekt dotyczący tej inwestycji.

Wzbudzana sygnalizacja świetlna ma poprawić bezpieczeństwo pieszych. Ulica 11 Listopada jest jedną z najruchliwszych w mieście. Przejście na wysokości liceum im. Stanisława Staszica mimo, że oznakowane pionowo i poziomo, nie należy do najbezpieczniejszych. - Będzie to sygnalizacja wzbudzana przez pieszych. Osoby, które będą chciały przejść przez jezdnię, będą musiały wcisnąć przycisk. Ta sygnalizacja będzie podobna do tej, która od pewnego czasu funkcjonuje na ulicy Limanowskiego, obok stacji krwiodawstwa – mówi Dariusz Dębski, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. MZDiK przygotowuje aktualnie dokumentację techniczną inwestycji. Po jej opracowaniu zostanie ogłoszony przetarg na wyłonienie wykonawcy. Sygnalizacja świetlna na przejściu dla pieszych na ulicy 11 Listopada – jak zapowiada MZDiK – zostanie wybudowana jeszcze w tym roku.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • MZDiK zamknie ulicę Wernera

  Trwa przebudowa skrzyżowania ulic Szarych Szeregów, Mireckiego i Wernera. Przebudowa pociąga za sobą utrudnienia w ruchu. I na takie utrudnienia od poniedziałku będą musieli przygotować się kierowcy. Dal ruchu zostanie zamknięta ulica Wernera, na odcinku od hal mięsnych do skrzyżowania.

 • MZDiK zamyka ulicę Mireckiego. Będą utrudnienia

  W radomskiej „Łaźni” trwa XXV Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję. W tym roku odbywa się innej formule. Nie ma konkursu. W sobotę w Łaźnia zaprasza na koncert mega gwiazdy - wystąpi Stanisław Soyka. O szczegółach koncertu mówi Beata Drozdowska.

 • Kukiz'15 chce dymisji dyrektora MZDiK

  Członkowie radomskich struktur Kukiz'15 żądają dymisji dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. Dlaczego ? Powodów – ich zdaniem - jet wiele. Jednym z nich jest niegospodarność Piotra Wójcika.

 • MZDiK stracił cierpliwość. 400 tysięcy złotych kar

  400 tysięcy złotych kar naliczył MZDiK firmie R&G Mielec za wadliwie działające w Radomiu biletomaty. Jak mówi Dawid Puton, rzecznik MZDIK, kary są efektem opieszałości mieleckiej firmy w naprawie biletomatów mimo wielokrotnych próśb i napomnień ze strony MZDiK.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej