Dzisiaj jest: 31 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Marcelina, Ludwik, Jan

Aleja Wojska Polskiego w 2020. Teraz projekt

poniedziałek, 25 kwiecień 2016 18:11
Dział: Wiadomości
Autor 

W 2020 roku – jak planuje MZDiK – kierowcy pojadą przebudowaną aleją Wojska Polskiego. MZDiK ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej miejskich odcinków dróg krajowych 9 i 12.

Aleja Wojska Polskiego ma długość 4 kilometrów. To część krajowej drogi nr 9. Na rondzie „kozienickim” łączy się z krajową „dwunastką”. To jedna z najruchliwszych ulic w mieście. Obecnie to także jedna z dróg w najgorszym stanie. Ulica jest za wąska. Dlatego od lat kierowcy czekają na jej przebudowę. - Pierwotnie tę inwestycje zamierzaliśmy zrealizować w formule „zaprojektuj i buduj” przy wykorzystaniu funduszy unijnych. Ale takiej możliwości nie mamy. Dlatego zdecydowaliśmy się o ubieganie się o środki z innych źródeł zewnętrznych, w tym z budżetu państwa – mówi Dariusz Dębski, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. Żeby wystąpić o finansowanie zewnętrzne, Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji musi mieć przygotowaną dokumentację projektową przebudowy miejskich odcinków dróg krajowych 9 i 12, oraz pozwolenie na budowę. Dlatego MZDiK ogłosił przetarg na przygotowanie takiej dokumentacji. - W ramach tej inwestycji ma być przebudowana cała Aleja Wojska Polskiego. Ponadto przebudujemy ostatni odcinek ulicy Żółkiewskiego, ulicę Zwolińską, czyli „wylotówkę” w kierunku Lublina oraz rondo łączące te trzy ulice – dodaje Dariusz Dębski. Wymienione drogi będą miały po przebudowie po dwa pasy ruchu w obie strony. Ponadto rondo im. księdza Jerzego Popiełuszki, czyli rondo „kozienickie” zostanie powiększone. - Istniejący wiadukt nad linią kolejową Radom - Dęblin zostanie zburzony. W tym miejscu zbudujemy dwa nowe obiekty mostowe – mówi Dariusz Dębski. Przebudowa obejmie łącznie długość 5,5 kilometra ulic. Szacowany koszt inwestycji to około 160 milionów złotych. Zakończenie przebudowy planowane jest na 2020 rok.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Kamienice Gąski i Esterki doczekają się remontu

  Kamienice Gąski i Esterki stojące na radomskim Rynku, pozostaną w zasobach Muzeum im. Jacka Malczewskiego i zostaną wyremontowane. Takie zapewnienie złożył przebywający w Radomiu marszałek Mazowsza Adam Struzik.

 • PiS apeluje i radzi w kwestii alei Wojska Polskiego

  Parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości apelują do prezydenta Radosława Witkowskiego o przyśpieszenie wyłonienia firmy, która przebuduje między innymi aleję Wojska Polskiego. Na przetarg na realizację tej inwestycji wpłynęło 5 ofert. Wszystkie jednak są droższe od zakładanych kosztów.

 • 5 ofert na Wojska Polskiego. Wszystkie za drogie

  5 ofert wpłynęło na przetarg na przebudowę alei Wojska Polskiego, ulicy Zwolińskiego, ronda Popiełuszki i części ulicy Żółkiewskiego. Niestety wszystkie nadesłane oferty są za drogie od kwoty jaką na te inwestycję ma Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji.

 • MZDiK poczeka na oferty dłużej

  Nie do 8 a do 10 maja Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu czeka na oferty o firm zainteresowanych przebudową alei Wojska Polskiego, Żółkiewskiego i Zwolińskiego. Przesunięcie terminu przyjmowania ofert spowodowane jest dużą ilością zapytań od firm zainteresowanych tym przetargiem.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej