Dzisiaj jest: 30 Czerwca 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Emilia, Lucyna, Arnold

Kontrolerzy dopiero we wrześniu.

poniedziałek, 23 marzec 2015 17:00
Dział: Wiadomości
Autor 

Dopiero we wrześniu rozpoczną pracę na radomskim lotnisku kontrolerzy Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. W połowie kwietnia rozpoczną szkolenie na Sadkowie.

 

Termin 17 września usłyszał w Warszawie podczas spotkania w Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej prezydent Radomia Radosław Witkowski. -

W przypadku lotniska pojawiało się tyle terminów, że warto być precyzyjnym. Dobra współpraca nowych władz miasta z Polską Agencją Żeglugi Powietrznej daje wymierne efekty. Nie jest to jakiś ogromny skok, ale kolejny krok, niezbędny do tego by nasze lotnisko normalnie działało – mówi Mateusz Tyczyński pełniący obowiązki dyrektora Kancelarii Prezydenta.

W połowie września kontrolerzy mają być gotowi do pracy. Samo ich szkolenie rozpocznie się w kwietniu. Procedura przygotowania kontrolerów ruchu lotniczego do pracy przez Polską Agencję Żeglugi Powietrznej jest sztywna. - Każdy kontroler, który zostanie dla nas wyszkolony, żeby mógł takie operacje wykonywać wymaga trzymiesięcznej praktyki na lotnisku kontrolowanym – wyjaśnia

Tomasz Siwak, prezes spółki Port Lotniczy Radom.

Bez kontrolerów na lotnisku na Sadkowie nie ma co myśleć o jakichkolwiek lotach pasażerskich, także tych wykonywanych przez tanich przewoźników. - To nie są linie z dalekich krajów, które nie mają rygorystycznych polis ubezpieczeniowych, dlatego stosują pełną procedurę bezpieczeństwa podejścia na lotniska kontrolowane – mówi Tomasz Siwak.

Jak informuje Dorota Sidorko, wiceprezes spółki Port Lotniczy Radom, spółka pracuje nad tym, aby uruchomić loty pasażerskie w drugiej połowie roku.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Zwolnienia w Porcie Lotniczym Radom

  „W spółce Port Lotniczy Radom nastąpi redukcja zatrudnienia” - mówi Dorota Rajkowska, prezes spółki Port Lotniczy Radom. Dorota Rajkowska była gościem porannego studia TV Dami.

 • Adam Bielan: mamy opóźnienie i w przejęciu lotniska przez PPL

  Wicemarszałek Senatu RP Adam Bielan, zaniepokojony jest – jego zdaniem – opieszałością zarządu spółki Port Lotniczy Radom w kwestii współpracy z Przedsiębiorstwem Państwowe Porty Lotnicze. Ta opieszałość – zdaniem marszałka Bielana – może spowodować problemy z przejęciem przez PPL lotniska na Sadkowie i zakłócić harmonogram jego przebudowy.

 • Modlin komentuje rekomendację Radomia

  „To kampania samorządowa lub żart primaaprilisowy” - tak audyt firmy ARUP według którego lotnisko w Radomiu a nie w Modlinie jest korzystniejszym wyborem dla PPL jako lotnisko uzupełniające dla portu Chopina w Warszawie, komentuje Marek Miesztalski, przewodniczący rady nadzorczej spółki Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin.

 • PPL wybuduje radomskie lotnisko od nowa?

  Ponad 900 milionów złotych w dwóch etapach, planuje zainwestować w rozbudowę lotniska na Sadkowie w Radomiu, Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze. Plany mają związek z audytem jaki przeprowadziła – na zlecenie PPL - brytyjska firma ARUP. Z audytu wynika, że to lotnisko w Radomiu jest zdecydowanie lepszym wyborem jako lotnisko uzupełniające dla portu Chopina w Warszawie niż Modlin. Ale radomskie lotnisko trzeba wybudować praktycznie od nowa.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej