Dzisiaj jest: 28 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Jakub, Lesław, Zdzisław
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Uwaga – objazdy

poniedziałek, 23 marzec 2015 17:00
Dział: Wiadomości
Autor 

Od wtorku, mniej więcej od godziny 18:00 zostanie zamknięty dla ruchu odcinek ulicy Żółkiewskiego od Zbrowskiego do Kozienickiej.

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu informuje, że w związku z pierwszym etapem budowy węzła na drodze krajowej nr 9, od dnia 24 marca 2015 roku(wtorek) od około godziny 18:00 zostanie zamknięty dla ruchu odcinek ulicy Żółkiewskiego (od Zbrowskiego do Kozienickiej).

Na wyżej wymienionym odcinku ulicy Żółkiewskiego (wraz z wiaduktem nad torami) będzie dopuszczony wyłącznie ruch pojazdów budowy i dojazd do okolicznych posesji (warunkowo, za zgodą kierownika budowy). Dla pozostałych pojazdów zostaną wprowadzone oznakowane objazdy, przebiegające poniższymi trasami:

Zalecany objazd dla ruchu tranzytowego między drogami krajowymi nr 7 i 12 (Warszawa - Lublin oraz z powrotem): drogą nr 48 od Białobrzegów do Kozienic i drogą nr 79 od Kozienic do Zwolenia albo drogą nr 7 (ulicami Czarnieckiego i Kielecką w Radomiu), południową obwodnicą Radomia i drogą krajową nr 12 (aleją Grzecznarowskiego, aleją Wojska Polskiego i ulicą Zwolińskiego w Radomiu).

Zalecany objazd dla ruchu tranzytowego między drogami krajowymi nr 7 i 12 (Kraków - Lublin oraz z powrotem): południową obwodnicą Radomia i drogą krajową nr 12 (aleją Grzecznarowskiego, aleją Wojska Polskiego i ulicą Zwolińskiego).

Zalecany objazd dla ruchu tranzytowego między drogami krajowymi nr 7 i 9 (Warszawa - Rzeszów i z powrotem): drogą nr 7 (ulicami Czarnieckiego i Kielecką w Radomiu), południową obwodnicą Radomia i drogą krajową nr 12 (aleją Grzecznarowskiego w Radomiu) i drogą krajową nr 9 (ulicą Słowackiego w Radomiu).

Zalecany objazd dla ruchu tranzytowego między drogami krajowymi nr 7 i 9 (Kraków - Rzeszów i z powrotem): południową obwodnicą Radomia i drogą krajową nr 12 (aleją Grzecznarowskiego) i drogą krajową nr 9 (ulicą Słowackiego w Radomiu).

Zalecane objazdy przez drogę nr 7, południową obwodnicę Radomia i drogę nr 12 będą dotyczyły również pojazdów wjeżdżających drogą krajową nr 12 (ulicą NSZZ Solidarność), a także drogą wojewódzką nr 740 (ulicą Malczewskiej).

Podstawowy objazd drogi krajowej nr 9, przeznaczony dla ruchu lokalnego: od ronda Narodowych Sił Zbrojnych przez Warszawską, 11 Listopada, Struga i Kozienicką - do Żółkiewskiego. Alternatywny objazd drogi krajowej nr 9, przeznaczony dla ruchu lokalnego (przede wszystkim obsługa północnych dzielnic miasta): od ulicy Żółkiewskiego przez ulice Energetyków, Nowa Wola Gołębiowska i Potkańskiego - do Kozienickiej (uwaga: ulicą Stara Wola Gołębiowska nie mogą jeździć pojazdy wyższe niż 3,5 metra, natomiast na ulicach Stara i Nowa Wola Gołębiowska obowiązuje zakaz ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 8 ton).

Tablice informujące o trasach objazdów będą ustawione przed skrzyżowaniami dróg krajowych w Radomiu, a także w Białobrzegach, Kozienicach i Zwoleniu. Dodatkowo przy ulicach Zwolińskiego i Warszawskiej w Radomiu będą ustawione duże plansze informacyjne, przygotowane przez wykonawcę we współpracy z MZDiK.

Na podstawowej trasie objazdu zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu kołowego i pieszego. Tymczasowe sygnalizacje świetlne będą funkcjonowały na skrzyżowaniach ulic Warszawskiej i 11 Listopada (w celu ułatwienia skręcania w lewo) oraz 11 Listopada ze Żwirki i Wigury (w celu ułatwienia wyjazdów z dróg podporządkowanych i poprawy bezpieczeństwa pieszych). Dodatkowa sygnalizacja zostanie uruchomiona także na skrzyżowaniu ulic Energetyków i Stara Wola Gołębiowska. Obejmie ona wszystkie cztery wloty (a nie tylko przejście dla pieszych).

Prawe pasy ulic 11 Listopada (od wiaduktu na Warszawskiej do zjazdu wzdłuż wieżowców) i Warszawskiej (od stacji paliw przy wspomnianym wiadukcie do jednokierunkowego wlotu ulicy 11 Listopada) zostaną czasowo zamknięte dla ruchu, aby umożliwić bezkolizyjne włączanie się pojazdów z dróg podporządkowanych (którymi będą biegły objazdy). Skręt w lewo z ulicy 11 Listopada w Warszawską (naprzeciw cerkwi prawosławnej) będzie możliwy jedynie dla autobusów komunikacji miejskiej. Pas ruchu po północnej stronie ulic Kozienickiej i Struga (od przystanku Kozienicka / Żółkiewskiego do przystanku Os. Gołębiów I - z wyjątkiem wiaduktu nad torami kolejowymi) będzie przeznaczony wyłącznie dla ruchu autobusów!

W obrębie skrzyżowania ulic 11 Listopada oraz Żwirki i Wigury nastąpią zmiany lokalizacji przejść dla pieszych. Pasy na wlocie południowym zostaną przesunięte bliżej skrzyżowania, a pasy na wlocie wschodnim będą zlikwidowane. Ze względów bezpieczeństwa likwidacji ulegnie też przejście obok liceum przy ulicy 11 Listopada. Zmiany wprowadzone będą w ramach tymczasowej organizacji ruchu kołowego, zatwierdzonej na czas obowiązywania objazdów ulicy Żółkiewskiego.

Wzmożony ruch w rejonie osiedli XV-lecia, Nad Potokiem, Gołębiów I i Gołębiów II może spowodować opóźnienia w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej linii 1, 3, 7, 9, 10, 11, 13, 16, 17, 18, 21, 23, 24 i 26.

MZDiK apeluje do wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac oraz o stosowanie się do zmienionego oznakowania ulic bądź do ewentualnych poleceń wydawanych przez drogowców!

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej