Dzisiaj jest: 8 Grudnia 2021    |    Dziś imieniny obchodzą: Maria, Wirginia, Wirgiliusz
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Prezes lotniska wrocławskiego: krajowe połączenia to przyszłość

czwartek, 21 kwiecień 2016 15:44
Dział: Wiadomości
Autor 

Radomskie lotnisko jest trzecim lotniskiem krajowym, które ma bezpośrednie połączenie z Wrocławiem. Zdaniem prezesa wrocławskiego portu, takie rejsy, to duża przyszłość. Wzięliśmy udział w locie inauguracyjnym do Wrocławia.

Tuż po godzinie 7.00 na radomskim lotnisku zgromadzili się pasażerowie czekający na pierwszy lot z Radomia do Wrocławia. Z tej okazji skorzystały 23 osoby. Po szybkiej odprawie, 33-osobowy Saab 340 wystartował. Mimo niewielkich gabarytów, pasażerowie nie narzekali na dyskomfort. Fotele są wygodne, a miejsca całkiem sporo – mówili. Saab to turbośmigłowiec, głośniejszy oczywiście od pasażerskiego Airbusa czy Boeinga. Ci, którzy wzięli udział w rejsie inauguracyjnym lecieli w różnych celach. - Latam z Radomia na każdej, nowej trasie – mówi jeden z pasażerów. Wśród podróżnych był też Adam Michalczewski, właściciel firmy, która świadczy usługi w zakresie komunikacji miejskiej. - Mam też firmę we Wrocławiu i lecę zobaczyć co się tam dzieje – mówi. Kilku mężczyzn leciało na trzy dni. We Wrocławiu postanowili zorganizować spotkanie klasowe. - Jesteśmy żywo zainteresowani tym, żeby lotnisko funkcjonowało. Dlatego to we Wrocławiu zorganizowaliśmy spotkanie – mówi jeden z nich. Lot z Radomia trwał nieco ponad 50 minut. Sadków to trzeci port krajowy, z którym wrocławskie lotnisko ma bezpośrednie połączenie. Jak mówi prezes portu we Wrocławiu, połączenia krajowe mają dużą przyszłość. - Przykładem połączenia krajowego, które rozkręciło się od zera jest połączenie z Modlinem. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby takich połączeń było jak najwięcej – twierdzi Dariusz Kuś, prezes zarządu Port Lotniczy Wrocław S.A. Bo wrocławskie lotnisko może być portem przesiadkowym dla wielu pasażerów – dodaje. Port we Wrocławiu obsługuje przewoźników sieciowych, niskokosztowych, współpracuje też z tour operatorami. - Można przylecieć z Radomia do Wrocławia, a po godzinie przesiąść się do Paryża, Rzymu. Sztokholmu, na Wyspy Brytyjskie – wylicza Dariusz Kuś. Prezes liczy też oczywiście na to, że radomianie i mieszkańcy regionu przylecą po to, żeby zobaczyć Wrocław. Lotnisko jest oddalone o około 10 kilometrów od centrum miasta, które dla wielu jest jedną z krajowych atrakcji turystycznych. Przyciąga Rynek i Plac Solny. Także ponad 150-letnie ZOO, na terenie którego znajduje się bardzo popularne Afrykarium, czyli kompleks, w którym znalazły się zwierzęta i roślinność charakterystyczne dla Czarnego Kontynentu. Samolot z Wrocławia do Radomia odlatuje o godzinie 17.00. Lot inauguracyjny był nieco opóźniony ze względu na wypadek, który miał miejsce na wrocławskiej obwodnicy. W pierwszym samolocie z Wrocławia do Radomia było prawie 20 pasażerów. Sam lot trwał około 50 minut.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Zwolnienia w Porcie Lotniczym Radom

  „W spółce Port Lotniczy Radom nastąpi redukcja zatrudnienia” - mówi Dorota Rajkowska, prezes spółki Port Lotniczy Radom. Dorota Rajkowska była gościem porannego studia TV Dami.

 • Adam Bielan: mamy opóźnienie i w przejęciu lotniska przez PPL

  Wicemarszałek Senatu RP Adam Bielan, zaniepokojony jest – jego zdaniem – opieszałością zarządu spółki Port Lotniczy Radom w kwestii współpracy z Przedsiębiorstwem Państwowe Porty Lotnicze. Ta opieszałość – zdaniem marszałka Bielana – może spowodować problemy z przejęciem przez PPL lotniska na Sadkowie i zakłócić harmonogram jego przebudowy.

 • Modlin komentuje rekomendację Radomia

  „To kampania samorządowa lub żart primaaprilisowy” - tak audyt firmy ARUP według którego lotnisko w Radomiu a nie w Modlinie jest korzystniejszym wyborem dla PPL jako lotnisko uzupełniające dla portu Chopina w Warszawie, komentuje Marek Miesztalski, przewodniczący rady nadzorczej spółki Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin.

 • PPL wybuduje radomskie lotnisko od nowa?

  Ponad 900 milionów złotych w dwóch etapach, planuje zainwestować w rozbudowę lotniska na Sadkowie w Radomiu, Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze. Plany mają związek z audytem jaki przeprowadziła – na zlecenie PPL - brytyjska firma ARUP. Z audytu wynika, że to lotnisko w Radomiu jest zdecydowanie lepszym wyborem jako lotnisko uzupełniające dla portu Chopina w Warszawie niż Modlin. Ale radomskie lotnisko trzeba wybudować praktycznie od nowa.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej