Dzisiaj jest: 28 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Jakub, Lesław, Zdzisław
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Jaja prezydenta za tysiąc złotych

poniedziałek, 23 marzec 2015 17:05
Dział: Wiadomości
Autor 

Dwie pisanki wykonane przez prezydenta Radomia sprzedano za 1000 złotych. Pisankę premier Ewy Kopacz – za 1100 zł.

W Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych odbył się Charytatywny Koncert Wielkanocny połączony z licytacją i sprzedażą pisanek przygotowanych w ramach akcji „Stwórz pisankę – pomóż dzieciom”.

Akcja malowania pisanek zorganizowana została z inicjatywy Publicznej Szkoły Podstawowej nr 23 w Radomiu. Akcję wsparł prezydent Radomia, który zaprosił do wspólnego malowania znanych radomian, współpracowników i ludzi wielkiego serca. Akcja spotkała się z dużym odzewem i przyniosła także niezły wynik finansowy. Dwie pisanki wykonane przez prezydenta Radomia sprzedano za 1000 złotych. Pisankę premier Ewy Kopacz kupiła Anna Gilewska za 1100 zł. Jak powiedziała po licytacji pani Ania, miała dobrego przeciwnika i myślała, że licytacja będzie trwała dłużej. Była przygotowana na większą kwotę. Łącznie z licytacji i sprzedaży pisanek organizatorzy uzyskali ok. 6 tys. złotych. Sporo, zwłaszcza, że taka akcja odbyła się po raz pierwszy.

Fundusze z licytacji i sprzedaży pisanek przekazane zostaną na wypoczynek letni dzieci skupionych w świetlicy Caritas Pallotyńska, zespół Radom.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
TV Dami

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Gwiazdy disco polo zagrały dla chorego Szymona

  W piątkowy wieczór radomski klub Strefa G2, gościł znane zespoły disco polo. Masters, D-Bomb, Marcin Siegieńczuk, Defis, Bayerfull, Skaner, Quest i Weekend wystąpili w koncercie charytatywny, z którego dochód został przekazany na leczenie 13-letniego radomianina Szymona.

 • Aukcja dla Zuzi. Prawie 60 obrazów na licytacji

  Tym razem dla pięcioletniej Zuzi zorganizowano kolejną aukcję z cyklu „Tworzyć by pomagać”. Blisko 60 artystów przekazało swoje prace na licytację. Chętnych nie brakowało.

 • Rekordowy koncert. Pieniądze dla przychodni

  Ponad 18 tysięcy złotych zebrano podczas charytatywnego koncertu Disco Polo. Koncert odbył się w niedzielę na ul. Żeromskiego w Radomiu.

 • Jak zrobić palmę? Warsztaty wielkanocne w PSP 23

  O tym, że wykonanie palmy to niełatwa sztuka przekonali się rodzice, którzy wzięli udział w warsztatach wielkanocnych w szkole podstawowej nr 23. W warsztatach uczestniczyły oczywiście i dzieci, które zajęły się m.in. wyrobem pisanek.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej