Dzisiaj jest: 4 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Weronika, Mariusz, Andrzej

Centrum dla seniorów

czwartek, 19 luty 2015 12:57
Dział: Wiadomości
Autor 

W Radomiu otwarto pierwsze w mieście Centrum Aktywizacji Radomskich Seniorów. Placówka ma ambicje dotrzeć do jak największej liczby osób starszych i pobudzać ich pasje. Centrum współpracować będzie także z Komendą Miejską Policji w ramach programu „Bezpieczny Senior".

Centrum Aktywizacji Radomskich Seniorów mieści się w budynku przy ulicy Czachowskiego 30. Za projektem stoi Fundacja „Odnowa". - W Radomiu jest 49 tysięcy seniorów. Organizacje, które działają na rzecz seniorów często działają nieregularnie, czasami muszą ograniczać liczbę uczestników spotkań. Dlatego uruchamiamy Centrum. Chcemy dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców – mówi Renata Kuś, prezes Fundacji „Odnowa". Centrum będzie prowadziło zajęcia dla seniorów m. in. w zakresie obsługi komputera, telefonu komórkowego, a także będzie oferować domowe posiłki, dostęp do fryzjera i kosmetyczki, okresowe wizyty u lekarzy i zajęcia integracyjno - rozrywkowe. - Z tego co udało nam się ustalić, jest bardzo duże zainteresowanie, zwłaszcza zajęciami komputerowymi i zajęciami z języków obcych. Osoby są także zainteresowane spotkaniami ze znanymi osobami, a także zajęciami w ramach programu „Bezpieczny Senior" – dodaje Renata Kuś.
Ten program będzie realizowany we współpracy z Komendą Miejską Policji. – Policja będzie przeprowadzała zajęcia na temat bezpieczeństwa dla grupy seniorów. Będziemy przestrzegać osoby starsze przed oszustwami typu „ na wnuczka" czy „na policjanta". Będziemy informować i edukować – wyjaśnia komisarz Robert Faryna, zastępca komendanta miejskiego policji. Uczestnictwo w programie „Bezpieczny Senior" będzie bezpłatne. Pozostałe propozycje Centrum Aktywizacji Radomskich Seniorów będą odpłatne, ale - jak zapewniają twórcy placówki – to będą symboliczne opłaty.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Mateusz D. skazany

  Na 5 lat więzienia sąd skazał w środę 28-letniego Mateusza D., oskarżonego o spowodowanie w lipcu ubiegłego roku na ulicy Mieszka I w Radomiu wypadku, w którym zginęło starsze małżeństwo. Dodatkowo Mateusz D. dostał 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 • Policja rozpoczęła akcję „majowy weekend”

  Na ulicach Radomia, drogach powiatu radomskiego i drogach Mazowsza, rozpoczęła się w piątek policyjna akcja „majowy weekend”. W związku ze zwiększona ilością majowych wyjazdów, pojawi się zdecydowanie więcej patroli policyjnej „drogówki”.

 • Mieli szczęście. Pomogli policjanci

  O prawdziwym szczęściu mogą mówić trzy młode osoby, które w minioną sobotę podróżowały peugeotem drogą numer 728. W miejscowości Stara Wieś auto zapaliło się podczas jazdy, ale kierowca i pasażerowie nie dostrzegli ognia. W porę całe zdarzenie zauważyli policjanci wracający z zabezpieczenia wizyty premiera Morawieckiego w Grójcu i Nowym Mieście.

 • W Radomiu pojawiły się nowe znaki...dla pieszych

  Uwaga piesi. W Radomiu pojawiły się nowe znaki „Stop wypadkom-zachowaj ostrożność”. Znaki ustawiono przy przejściach dla pieszych z inicjatywy radomskiej policji. Inicjatywa ważna i potrzebna bo tylko w miniony poniedziałek, piesi w Radomiu popełnili aż 70 wykroczeń.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej