Dzisiaj jest: 10 Sierpnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Borys, Bogdan, Wawrzyniec
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Promowali dobre uczynki

poniedziałek, 18 kwiecień 2016 17:28
Dział: Wiadomości
Autor 

Konkurs „Miłosierny, jak...” zakończony. Konkurs zorganizowała Akcja Katolicka przy parafii katedralnej. Ogłoszenie wyników odbyło się w parkowej muszli.

Konkurs obejmował kilka kategorii. Organizatorzy czekali na prace plastyczne, ale też poezję i prozę. Pierwsza z tych kategorii zainteresowała głównie dzieci i młodzież. W pozostałych wzięli udział również dorośli. - Uczestnicy konkursu nadesłali piękne wiersze i opowiadania – zapewnia Danuta Urbańczyk, prezes oddziału Akcji Katolickiej. - Papież ogłosił 2016 rok Rokiem Miłosierdzia i postanowiliśmy odpowiedzieć na apel, organizując konkurs. W muszli można było obejrzeć wszystkie, zgłoszone do konkursu prace plastyczne. Swoich faworytów mógł wskazać każdy, bo organizatorzy konkursu przewidzieli wybór nagrody publiczności. - Prace plastyczne też są bardzo interesujące. W ogóle uczestnicy konkursu wypowiadali się na temat miłosierdzia w ciekawy sposób. Promowali na przykład dobre uczynki – mówi Danuta Urbańczyk. Uroczyste ogłoszenie wyników odbyło się w parkowej muszli koncertowej. Ale wcześniej dzieci ze szkoły w Zakrzówku zaprezentowały przedstawienie przypominające wydarzenia związane z chrztem Polski. Konkretnie historię zaślubin Mieszka I i Dobrawy. Spektakl nosił tytuł „966 – wtedy wszystko się zaczęło”. Na parkowej scenie wystąpił też zespół pieśni i tańca Wolanianki z Wolanowa.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
TV Dami

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Pieśni patriotyczne w PSP nr 15

  Konkurs Pieśni Patriotycznej w PSP 15 odbył się dopiero po raz trzeci. Ale w przyszłości impreza ma stać się radomską tradycją. Bo to dobra okazja do szerzenia patriotyzmu i szansa dla muzycznych talentów.

 • Konkurs rozstrzygnięty

  W XIII LO im. Polskich Noblistów w Radomiu rozstrzygnięto konkurs przyrodniczy „Parki Narodowe Polski Północnej”. W finale konkursie startowały reprezentacje pięciu szkół z ternu Radomia i powiatu radomskiego.

 • "Mój Radom" z kartonu

  W XIII Liceum Ogólnokształcącym im. Polskich Noblistów w Radomiu, rozstrzygnięto konkurs na małą formę przestrzenną „Mój Radom”. W konkursie mogli wziąć udział uczniowie szkół podstawowych. Ich zadaniem było wykonanie makiet znanych budynków w Radomiu.

 • Radom na 8. miejscu, wygrał Zamość

  Radom zajął 8 miejsce w konkursie Świeć się z Energą. Zwyciężył Zamość, który zdobył prawie 75 tys. głosów. Do Radomia, jako jednego z finalistów konkursu, trafi sprzęt AGD o wartości 10 000 zł

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej