Dzisiaj jest: 7 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Agata, Ambroży, Marcin

Warto znać historię swojego miasta

sobota, 16 kwiecień 2016 14:34
Dział: Wiadomości
Autor  Julia Grzesiak

Szkoła podstawowa numer 34 po raz kolejny zorganizowała międzyszkolny konkurs wiedzy o Radomiu. Bo warto znać historię swojej małej ojczyzny.

Teoretycznie powinno być łatwo, bo to tylko jedno miasto, tylko historia Radomia, a nie na przykład historia Polski czy świata. Ale wcale łatwo nie było. - Radom ma długą i dosyć ciężką historię – mówi Kamil, uczestnik konkursu. Dlatego wbrew pozorom nauki było więcej niż może się wydawać. Zwłaszcza dla 5 i 6-klasistów, bo to oni brali udział w tym konkursie. - Musiałem się nauczyć wiedzy o Radomiu, wszystkie daty, zabytki, historię – wylicza Wojtek. Wiedza o Radomiu to także: wydarzenia, postaci, honorowi obywatele, ale też oświata, kultura czy przyroda. Ale to nikogo nie zniechęca do nauki, a tym bardziej do międzyszkolnej rywalizacji. - Dzieci chętnie się uczą historii Polski, ale także historii swojej małej ojczyzny – mówi Bogusława Bieniek, nauczycielka historii w Publicznej Szkole Podstawowej nr 34. Konkurs miał formę turnieju. Na uczniów czekały 4 rundy pytań, ostatnia dotycząca tylko wydarzeń Czerwca 76’. Jak podkreśla dyrektor szkoły, to konkurs dla pasjonatów historii, ale historię miasta powinien znać każdy. - Każdy kto mieszka w Radomiu powinien jak najwięcej wiedzieć o mieście. Zdarza się niestety tak, że młodzi ludzie wyjeżdżają z Radomia i trochę ta historia pozostaje na uboczu, ale przecież bez historii trudno żyć i trudno funkcjonować – podkreśla Danuta Kuźmiuk, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 34. To już 8 edycja konkursu historycznego w tej szkole.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

 • Pieśni patriotyczne w PSP nr 15

  Konkurs Pieśni Patriotycznej w PSP 15 odbył się dopiero po raz trzeci. Ale w przyszłości impreza ma stać się radomską tradycją. Bo to dobra okazja do szerzenia patriotyzmu i szansa dla muzycznych talentów.

 • Konkurs rozstrzygnięty

  W XIII LO im. Polskich Noblistów w Radomiu rozstrzygnięto konkurs przyrodniczy „Parki Narodowe Polski Północnej”. W finale konkursie startowały reprezentacje pięciu szkół z ternu Radomia i powiatu radomskiego.

 • "Mój Radom" z kartonu

  W XIII Liceum Ogólnokształcącym im. Polskich Noblistów w Radomiu, rozstrzygnięto konkurs na małą formę przestrzenną „Mój Radom”. W konkursie mogli wziąć udział uczniowie szkół podstawowych. Ich zadaniem było wykonanie makiet znanych budynków w Radomiu.

 • Co jedli kiedyś radomianie? Historia Radomia w nowym świetle

  Skąd pochodzili dawni radomianie, jak żyli, na co chorowali. Efekty badań zaskoczyły nawet naukowców. W każdym razie prace badaczy ukazują historię Radomia w nowym świetle.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej