Dzisiaj jest: 9 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Apolonia, Eryka, Cyryl
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Mazowsze Lokalnie. Dla kogo dotacja?

piątek, 15 kwiecień 2016 17:04
Dział: Wiadomości
Autor 

Oprócz tego, że pracują i mają obowiązki rodzinne, to jeszcze chce im się robić coś więcej i zachęcać do tego mieszkańców. Mają ciekawe pomysły, ale potrzebują pieniędzy na ich realizację. Szansą jest program Mazowsze Lokalnie. W Radomiu przez dwa dni komisja oceniała projekty, które starają się o dotacje.

Zespół Ludowy Pieśni i Tańca Wolanianki był jedną z grup, które zaprezentowały się przed komisją decydującą o przyznaniu dotacji w ramach programu Mazowsze Lokalnie. To program dla organizacji pozarządowych, grup nieformalnych, które chcą prowadzić różnego rodzaju działania i – co ważne – angażować w te działania mieszkańców. Komisja w Radomiu przez dwa dni oceniła około 45 projektów. Zespół Wolanianki walczył o dotację na wydanie płyty. - Płyta będzie na temat patriotyzmu, żeby zachęcić młodzież. Bo dziś młodzi ludzie mniej się skupiają na tym. My chcemy ich zachęcić do miłości do ojczyzny - mówi Karolina, jedna z Wolanianek. Ale prezentowały się nie tylko grupy wokalne. Kilka projektów dotyczyło na przykład jedzenia. - Warsztaty kulinarne to wdzięczny temat. Dużo przychodzi do nas kół gospodyń wiejskich, które chcą włączać w swoje działania także mężczyzn – opowiada Aleksandra Strejmer z fundacji Fundusz Współpracy, zasiadająca w komisji oceniającej. W tym roku do programu Mazowsze Lokalnie zgłoszono ponad 600 projektów. Do finalnego etapu przeszło ponad 200. Ich autorzy prezentowali się przed kilkoma komisjami na terenie całego Mazowsza. Komisja radomska oceniała te projekty, które mają być realizowane w regionie. Ocena łatwa nie była. Bo w każdej prezentacji widać zaangażowanie do działań – mówili członkowie komisji. - Trudno nie być zadowolonym. Projekty wypływają od lokalnych liderów, którzy mają pracę, obowiązki, ale robią też coś dodatkowego na rzecz dobra wspólnego - mówi Aleksandra Strejmer. Komisja mogła zdecydować o przyznaniu dotacji w kwocie od 1500 do 5000 złotych. O tym, które z ponad 200 projektów prezentowanych przed komisjami na całym Mazowszu otrzymają dotacje, będzie wiadomo najpóźniej 22 kwietnia. Jak mówią członkowie komisji, dotacje zostaną przyznane dla ponad 100 projektów.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Policjant pierwszego kontaktu

  Starszy sierżant Przemysław Kowalczyk z komisariatu na Prędocinku, został Dzielnicowym Roku 2017 w Radomiu. To prestiżowy tytuł podkreślają policjanci. Świadczy o zaufaniu mieszkańców do danego funkcjonariusza.

 • Co wiemy o Mazowszu? Będą lekcje w szkołach

  O regionalnych przysmakach mazowieckich, o historii województwa, jego geografii, o tym, co warto tu zobaczyć będą mogli dowiedzieć się uczniowie podczas „Lekcji o Mazowszu”.

 • Na ludową nutę. „Wolanianki”

  Zabiegani klienci mogli na chwilę przystanąć, posłuchać i podziwiać. Przedświąteczne zakupy umilał występ zespołu „Wolanianki”.

 • Adam Struzik: Pomysły PiS zaszkodzą Mazowszu

  „PiS niepotrzebnie straszy mieszkańców województwa mazowieckiego pomysłami innego podziału Mazowsza niż podział statystyczny” - tak marszałek Mazowsza komentuje pomysły nowego podziału kraju.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej