Dzisiaj jest: 1 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Brigida, Iga, Ignacy
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Nowa strzelnica policji gotowa

czwartek, 14 kwiecień 2016 17:06
Dział: Wiadomości
Autor 

W czwartek otwarta została w Radomiu nowa strzelnica mazowieckiej policji. To największy tego typu obiekt na Mazowszu.

Strzelnica powstała tuż obok komendy miejskiej i komendy wojewódzkiej w Radomiu. Budowa zaczęła się jesienią 2014 roku. Wykonawcą była firma ze Starachowic. Budowę zakończono w marcu. W czwartek obiekt został uroczyście otwarty. Kosztował około 14 milinów złotych. - To całość kosztów. Ta kwota obejmuje nie tylko ten budynek, ale również teren dookoła. 7 milionów to dotacja z budżetu państwa, a drugie 7 milionów pochodzi z programu standaryzacji komend i komisariatów policji – mówi inspektor Tomasz Michułka, mazowiecki komendant policji Do tej pory radomscy i mazowieccy policjanci swoje umiejętności podnosili korzystając przede wszystkim ze strzelnicy w Piastowie. To już historia. Teraz będą mieli do dyspozycji sześć 25-metrowych torów w klimatyzowanym pomieszczeniu. - Jeżeli chodzi o wybór broni, to będzie to broń krótka czyli pistolety P64, P83, P99 i pistolety maszynowe, które mamy na wyposażeniu czyli PM 98 i MP 5 – mówi komisarz Zbigniew Siczek z Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu. Strzelnica jest wyposażona także w stalowe kulochwyty, przesłony pionowe i przegrody kuloodporne. Obiekt posiada także siłownię i salę do ćwiczeń sztuk walki. - To nowoczesny i profesjonalny obiekt. Jestem przekonany, że policjanci mając takie możliwości do treningu będą jeszcze bardziej efektywni – uważa inspektor Tomasz Michułka. Nowa policyjna strzelnica w Radomiu jest największą i jedną z najnowocześniejszych tego typu strzelnic na Mazowszu. - Nie ma górnej granicy strzelań. Każdy policjant przynajmniej raz na pół roku musi uczestniczyć w strzelaniu programowym. Ponadto musi przejść sprawdzian strzelecki – mówi komisarz Zbigniew Siczek. Otwarcie obiektu zbiegło się ze ślubowaniem ponad 50 nowych policjantów. Ośmioro z nich pełnić będzie służbę w Radomiu. W 2016 roku mazowiecką Komendę Policji ma zasilić blisko 280 funkcjonariuszy.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
TV Dami

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Castorama w Radomiu. Otwarcie w środę

  Będzie to największy sklep tej sieci w Polsce. Już w najbliższą środę odbędzie się otwarcie radomskiej Castoramy.

 • Otwarcie Radomskiego Centrum Onkologii

  Radomskie Centrum Onkologii oficjalnie otwarte. To, co podkreślali podczas otwarcia właściciele centrum, to między innymi uruchomienie radioterapii, której do tej pory w Radomiu nie było. To, na co centrum czeka teraz najbardziej, to znacznie wyższy kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia.

 • Nowa strzelnica policji. Największa i nowoczesna

  6 stanowisk, na których będzie można strzelać z broni krótkiej i gładkolufowej będzie miała nowa strzelnica mazowieckiej policji. Obiekt jest już niemal gotowy.

 • Radomskie Hale Mięsne już otwarte.

  Radomskie Hale Mięsne już otwarte. Dziś nastąpiło oficjalne otwarcie, a wzięły w nim udział między innymi władze miasta i województwa.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej