Dzisiaj jest: 4 Października 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Rozalia, Franciszek, Konrad
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

„Książę fortepianu” w Radomiu

czwartek, 14 kwiecień 2016 16:57
Dział: Wiadomości
Autor 

Maksym Rzemiński, którego dyrektor Radomskiej Orkiestry Kameralnej nazywa księciem fortepianu wystąpi w Radomiu. Zagra z radomską orkiestrą. W programie znalazła się muzyka filmowa.

Laureat wielu konkursów pianistycznych. Jeden z pierwszych sukcesów osiągnął już w wieku 13 lat. Do Radomia przyjechał z Berlina, w którym wystąpił przed publicznością Filharmonii Berlińskiej. W sobotę zagra dla publiczności w sali Radomskiej Orkiestry Kameralnej. Maksym Rzemiński. Wykona razem z orkiestrą muzykę filmową. Orkiestrę poprowadzi jej dyrektor Maciej Żółtowski, który o Maksymie Rzemińskim mówi: „geniusz fortepianu”. - To jest naprawdę książę fortepianu. To jest muzyk, który pielęgnuje każdy dźwięk. Jest wielkim przeżyciem słuchanie utworów filmowych w jego wykonaniu. Tym bardziej, że to zamknięty projekt. Kompozycje znalazły się na płycie „Inception” - opowiada Maciej Żółtowski. Wybrane utwory filmowe z wspomnianej płyty znalazły się też w programie sobotniego koncertu. Publiczność usłyszy między innymi kompozycje z filmów „Lista Schindlera”, „Rodzina Połanieckich” czy „Dziecko Rosemary”. Maksym Rzemiński wykona także z orkiestrą arcydzieło Mozarta. - Niesamowity przebój Mozarta, „Koncert Fortepianowy C-dur nr 21”, którego drugą cześć zna chyba każdy. Nie tylko meloman – mówi Maciej Żółtowski. Koncert „Muzyka srebrnego ekranu” rozpocznie się w sobotę o godzinie 18.00.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej