Dzisiaj jest: 19 Sierpnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Konstancja, Emilia, Julian
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Konkurs muzyczny w PSP 33. Po angielsku

środa, 13 kwiecień 2016 16:46
Dział: Wiadomości
Autor  Julia Grzesiak

Cyndi Lauper, Stevie Wonder i Celine Dion, to tylko część gwiazd, których utwory śpiewano podczas międzyszkolnego festiwalu piosenki angielskiej, w radomskiej szkole podstawowej numer 33.

Podobno śpiewać każdy może - trochę lepiej lub trochę gorzej, choć w przypadku uczestników międzyszkolnego konkursu wokalnego wszystko wychodziło raczej dobrze. Uczniowie sami wybierali utwory. Wybór nie był przypadkowy. Bartek, laureat jednej z wcześniejszych edycji tego konkursu, w tym roku wybrał utwór Stevie Wondera „ I just call to say I love you”. – Ta piosenka jest wyjątkowa ponieważ odzwierciedla moją osobowość, moje uczucia, myśli i emocje, które tłumię w sobie – mówi Bartłomiej Nowak z PSP nr 24 w Radomiu. W konkursie wzięło udział ponad 20 uczestników z kilkunastu radomskich szkół podstawowych. - Uczniowie prezentują swoje talenty nie tylko wokalne, ale także językowe, artystyczne i sceniczne. Nie odbiegają daleko od pierwowzoru bo śpiewają przeboje największych gwiazd estrady i wychodzi im to bardzo dobrze – mówi Dorota Kaflińska, dyrektorka PSP nr 33. Podczas konkursu można było usłyszeć także utwory z repertuaru m.in. Celine Dion czy Cyndi Lauper. Konkurs to nie tylko zabawa, ale także interesująca lekcja angielskiego. - Najlepiej uczyć się poprzez zabawę, a muzyka i piosenka to jest zabawa. Nauczyciele widzieli jak dzieci chętnie słuchają przebojów muzyki anglojęzycznej i teraz wykorzystują to, co dzieci lubią – mówi Dorota Kaflińska. To już czwarta edycja festiwalu piosenki angielskiej w Publicznej Szkole Podstawowej numer 33.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

 • Pieśni patriotyczne w PSP nr 15

  Konkurs Pieśni Patriotycznej w PSP 15 odbył się dopiero po raz trzeci. Ale w przyszłości impreza ma stać się radomską tradycją. Bo to dobra okazja do szerzenia patriotyzmu i szansa dla muzycznych talentów.

 • Konkurs rozstrzygnięty

  W XIII LO im. Polskich Noblistów w Radomiu rozstrzygnięto konkurs przyrodniczy „Parki Narodowe Polski Północnej”. W finale konkursie startowały reprezentacje pięciu szkół z ternu Radomia i powiatu radomskiego.

 • "Mój Radom" z kartonu

  W XIII Liceum Ogólnokształcącym im. Polskich Noblistów w Radomiu, rozstrzygnięto konkurs na małą formę przestrzenną „Mój Radom”. W konkursie mogli wziąć udział uczniowie szkół podstawowych. Ich zadaniem było wykonanie makiet znanych budynków w Radomiu.

 • Radom na 8. miejscu, wygrał Zamość

  Radom zajął 8 miejsce w konkursie Świeć się z Energą. Zwyciężył Zamość, który zdobył prawie 75 tys. głosów. Do Radomia, jako jednego z finalistów konkursu, trafi sprzęt AGD o wartości 10 000 zł

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej