Dzisiaj jest: 30 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Justyna, Andrzej, Konstanty
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Dwie kamienice do rozbiórki. Kolidują z N-S

wtorek, 12 kwiecień 2016 17:35
Dział: Wiadomości
Autor 

Jeszcze w tym roku MZDiK planuje ogłoszenie przetargu na budowę śródmiejskiego odcinka trasy N-S. Tymczasem trwa wykwaterowywanie lokatorów kamienic, które zostaną wyburzone dla potrzeb budowy trasy.

Mowa o dwóch kamienicach: Czachowskiego 2 i Słowackiego 51. Obie muszą zostać wyburzone, bo kolidują z projektowanym ciągiem jezdni trasy N-S. - Jeżeli chodzi o sam przebieg wykwaterowania, to mamy to przeprowadzić do końca roku. Jesteśmy dość poważnie zaawansowani. Spora grupa lokatorów już otrzymała mieszkania – mówi Sławomir Stanik, dyrektor Miejskiego Zarządu Lokalami w Radomiu. Wykwaterowywani są na razie mieszkańcy kamienicy przy ulicy Słowackiego 2. Od Miejskiego Zarządu Lokalami otrzymują mieszkania socjalne. Tymczasem – jak informuje Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji - trwa opracowywanie dokumentacji projektowej śródmiejskiego odcinka trasy N-S, czyli od ronda pod wiaduktem „lubelskim” do ronda Mikołajczyka. Rondo pod wiaduktem powstanie u zbiegu z ulicą Szklaną. Zniknie przejście podziemne obok wiaduktu na ulicy Słowackiego. Zostanie wybudowany także węzeł z ulicą Słowackiego. MZDiK planuje jeszcze w tym roku ogłosić przetarg na budowę śródmiejskiego odcinka trasy N-S. Budowa miałaby się rozpocząć jesienią. Cała inwestycja ma kosztować około 32 milionów złotych, a jej zakończenie planowane jest na 2017 rok.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
TV Dami

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej