Dzisiaj jest: 5 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Krystyna, Sabina, Norbert
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 35.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Wojewoda w Radomiu

sobota, 21 marzec 2015 15:54
Dział: Wiadomości
Autor 

Wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski spotkał się z samorządowcami z regionu radomskiego. Mówił o bezpieczeństwie, inwestycjach drogowych i szacowaniu szkód poniesionych podczas klęsk żywiołowych.

Poruszając temat bezpieczeństwa wojewoda Jacek Kozłowski poinformował m. in. że na drogach regionu spadła liczba wypadków śmiertelnych. Z danych policji wynika też, że w powiatach regionu radomskiego maleje liczba postępowań wszczynanych przez policję. Wojewoda zapowiedział także planowane przez Generalną Dyrekcję Dróg inwestycje drogowe. Wśród nich remont trzykilometrowego odcinka drogi krajowej numer 7 pomiędzy Kępinami a Wsolą, czy remont kilometrowego odcinka obwodnicy Szydłowca. Niestety na remont krajowej siódemki od Tarczyna do Warszawy trzeba będzie poczekać dłużej. – Zakładam, że do 2020 roku powinien zostać zakończony. Jest decyzja środowiskowa i rozpoczęły się przygotowania do tworzenia dokumentacji projektowej – mówił Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki. Podczas spotkania z samorządowcami wojewoda przekazał także promesy na remonty i odbudowę infrastruktury zniszczonej w wyniku klęsk żywiołowych. Dla regionu radomskiego to kwota około 2 milionów złotych. Pieniądze trafiły do powiatu lipskiego, zwoleńskiego i białobrzeskiego oraz do gmin Promna, Chotcza, Kazanów, Wyśmierzyce i Lipsko. Przyznane promesy przeznaczono na remonty uszkodzonych dróg i mostów, w tym dróg, które pełnią istotną rolę w systemie bezpieczeństwa. - Umożliwiają dojazd do wałów. Umożliwiają prowadzenie akcji ratowniczej, gdyby do klęski doszło. Co roku przekazuję sporą kwotę na ten cel. W tym roku minister administracji przyznał mi już 15 milionów złotych na te działania – mówi Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki. W trakcie spotkania w Resursie Obywatelskiej przedstawiciele Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy zaprezentowali też założenia kampanii „Wiem, co jem”, promującej zdrowe odżywianie w szkołach.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej