Dzisiaj jest: 4 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Weronika, Mariusz, Andrzej
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

15 lat OIK w Radomiu. Medale i parasol w prezencie

wtorek, 12 kwiecień 2016 16:46
Dział: Wiadomości
Autor 

To – jak określił dyrektor instytucji – było spotkanie przyjaciół. Spotkanie zorganizowano z okazji 15-lecia istnienia Ośrodka Interwencji Kryzysowej. Były podziękowania, medale i prezenty. A jednym z nich...parasol.

Anna Małaśnicka, terapeutka od lat związana z Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej w Radomiu została uhonorowana medalem Henryka Jordana. To odznaczenie przyznaje Zarząd Główny Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. To było jedno z wielu wyróżnień, jakie otrzymali pracownicy ośrodka podczas spotkania zorganizowanego z okazji 15-lecia działalności tej instytucji w Radomiu. - Chcemy podziękować tym, którzy przez 15 lat byli z nami, wspierali nas. Każdy dał jakąś cząstkę siebie. A najważniejsze jest to, że udało się pomóc prawie 20 tysiącom ludzi w różnych sytuacjach - mówi Włodzimierz Wolski, dyrektor OIK w Radomiu. Jedną z osób, która otrzymała pomoc od ośrodka jest pani Agnieszka, także uczestniczka jubileuszowego spotkania. Była jedną z pierwszych mieszkanek w hostelu prowadzonym w ośrodku. Przez 9 miesięcy przebywała tam razem z czwórką dzieci. - 15 lat temu wraz z dziećmi byłam mieszkanką Ośrodka Interwencji Kryzysowej. Przyjaciele, rodzina nie mogli mi pomóc. Nie wiem jak wyglądałoby moje życie, gdyby nie pobyt w ośrodku. Spotkałam się z wielkim wsparciem, czułam się bezpiecznie – opowiada Agnieszka Rek. W ciągu 15 lat działalności do radomskiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej wpłynęło prawie 19 tysięcy spraw. I to nie były łatwe sprawy. Pracownicy pomagali i pomagają ofiarom różnego rodzaju przemocy, pomagają rozwiązywać konflikty, zderzają się z ludzkimi dramatami. Spotkanie jubileuszowe było zatem doskonałą okazją do podziękowań byłym i obecnym pracownikom. Ale i tym, którzy wspierają ośrodek. Dyrektor Wolski wręczył medale Przyjaciela Dzieci. Ale prezenty dostał też i ośrodek. Od prezydenta – Medal Radomia. No i życzenia. Radosław Witkowski uważa, że ekipa ośrodka pracuje świetnie, ale w dniu jubileuszu życzył tej pracy jak najmniej. - Pracownikom życzę rozwoju. Nie życzę dużo pracy, bo to znaczyłoby, że życzymy więcej dramatów. Życzę spokoju i jak najmniej problemów – mówi prezydent Radosław Witkowski. Oprócz kwiatów ośrodek otrzymał też w prezencie parasol. Od radomskiej poetki Janiny Dłuski. Jak mówiła, to prezent symboliczny, odnoszący się do opieki i ochrony jaką otacza swoich podopiecznych Ośrodek Interwencji Kryzysowej.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Rusza „Niebieski Tydzień”.

  Od poniedziałku w Radomiu trwa „Niebieski Tydzień”. To kampania skierowana głównie do ofiar przemocy domowej. Jednak przypadki przemocy zgłosić może każdy.

 • Szkolą z procedur. I uczą wrażliwości

  M.in. o tym, jak przełożyć suche zapisy ustawowe na rzeczywistą pomoc dla ofiar przemocy domowej – o tym przedstawiciele Ośrodka Interwencji Kryzysowej oraz MOPS-u rozmawiali ze strażnikami miejskimi.

 • OIK: więcej przemocy wobec dzieci i starszych

  Coraz więcej przypadków przemocy wobec dzieci, ale też wobec osób starszych odnotowuje radomski Ośrodek Interwencji Kryzysowej. Bardzo dużo młodych nie radzi sobie także z codziennością – dodaje dyrektor ośrodka.

 • Dary od Rossmanna dla Ośrodka Interwencji Kryzysowej

  Produkty za 27 tysięcy złotych otrzymał od sieci Rossmann radomski Ośrodek Interwencji Kryzysowej. To środki czystości, higieny osobistej, chemia gospodarcza, ale także produkty spożywcze dla dzieci.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej