Dzisiaj jest: 28 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Walery, Radomir, Karol
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 35.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Teledysk szkoły w Białobrzegach w finale!

środa, 25 marzec 2015 17:32
Dział: Wiadomości
Autor 

Teledysk nakręcony przez uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Białobrzegach znalazł się w finale konkursu ogłoszonego w programie „Szkoła” na antenie TVN. Teraz szkoła liczy na wsparcie internautów.

Dwa tygodnie przygotowań i kilka dni na planie zdjęciowym. To co dla uczniów z Białobrzegów miało być fajną przygodą, teraz może się okazać dużym sukcesem. Ich teledysk, wybrany z około 300 zgłoszonych do konkursu, znalazł się w finałowej dziesiątce.

– Na planie było dużo śmiechu i fajna atmosfera. Było dużo ciężkiej pracy, ale było też się z czego pośmiać - mówi Adrian Wieczorek, uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Białobrzegach.

Zadaniem konkursowym było nagranie teledysku do piosenki „Szkoła” Dawida Kwiatkowskiego. W przygotowaniu scenariusza pomogli pedagodzy. Teledysk opowiada historię ucznia, który kocha muzykę rockową i ma swój zespół. Po cichu podkochuje się też w jednej ze szkolnych cheerleaderek, ale musi tańczyć w zespole ludowym, bo tego oczekują od niego rodzice, co nie ułatwia mu zdobycia dziewczyny.

– Później dziewczyna przekonuje się do niego i cała historia kończy się happy endem – opowiada Bartek Puco, odtwórca głównej roli w teledysku, uczeń ZSP w Białobrzegach.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Białobrzegach to jedyna szkoła z Mazowsza, która znalazła się w finale konkursu TVN-u. Scenografem i mózgiem całego przedsięwzięcia jest mieszkająca w Radomiu nauczycielka języka angielskiego.

- Uczę tu, ponieważ bardzo dobrze czuję się w tej szkole, jest świetna atmosfera i nie chciałabym uczyć gdzie indziej - mówi Katarzyna Socha, nauczycielka jęz. angielskiego i autorka teledysku.

Uczniowie i nauczyciele szkoły w Białobrzegach przyznają, że po cichu liczyli że uda im się dostać do finału. Teraz wszystko w rękach internautów, którzy zdecydują o wyłonieniu zwycięzcy. Dlatego Białobrzegi liczą teraz na głosy mieszkańców całego regionu radomskiego.

– Jesteśmy w małym mieście, mieszkamy w małym mieście, przegrywamy z dużymi miastami i w związku z tym do innych miast zwracamy się o pomoc. Jesteśmy jedyną szkołą na Mazowszu, która się dostała do tej pierwszej dziesiątki – mówi Iwona Matysiak, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Białobrzegach.

Na najlepszy teledysk internauci mogą głosować przez stronę internetową szkola.tvn.pl. Głosować można do 29 marca. Na razie teledysk uczniów z Białobrzegów jest na szóstym miejscu, ale wszystko w rękach internautów.

Oceń ten artykuł
(14 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Radomski PKS likwiduje połączenia z Białobrzegami

  Wszystkie kursy zwykłe pomiędzy Radomiem a Białobrzegami, obsługiwane przez radomski PKS zostały zlikwidowane. Prezes PKS-u tłumaczy, że ma za mało kierowców. Mieszkańcy Białobrzegów protestują. Niektórzy od lat dojeżdżają do Radomia do pracy. I teraz mają problem.

 • 10 lat ośrodka EMAUS

  W niedzielę w Turnie pod Białobrzegami odbyły się uroczystości związanie z jubileuszem 10-lecia Ośrodka Edukacyjno-Charytatywnego Diecezji Radomskiej EMAUS.

 • Konflikt w Białobrzegach. Spór o służbę zdrowia

  Kilka dni temu ze stanowiska odwołana została dyrektorka Miejsko– Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Białobrzegach. Oficjalny powód: utrata zaufania przez władze miasta. W tle są zarzuty prokuratorskie oraz planowane przez władze połączenie dwóch placówek.

 • Solidarni z Szymonkiem

  Ponad 44 tysięcy złotych na leczenie chorego Szymonka zebrali organizatorzy festynu w Białobrzegach. W imprezie wzięły udział całe rodziny. Wsparcia udzieliły władze gminy i powiatu.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej