Dzisiaj jest: 1 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Brigida, Iga, Ignacy
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 35.

W niedzielę Marsz dla Życia

sobota, 21 marzec 2015 14:52
Dział: Wiadomości
Autor 

W niedzielę ulicami Radomia przejdzie Marsz dla Życia. To element obchodów Dnia Świętości Życia ustanowionego przez papieża Jana Pawła II.

VI Radomski Marsz dla Życia rozpocznie się o godzinie 17.00. Uczestnicy wyruszą z katedry. Potem pójdą przez Park Kościuszki aleją im. biskupa Jana Chrapka i dalej ulicą Żeromskiego pod kościół ojców Bernardynów, gdzie marsz zakończy się pod figura Matki Bożej Niepokalanego Poczęcia.

– Marsz ten wpisuje się w ogólnopolskie obchody Dnia Świętości Życia - wyjaśnia Małgorzata Górka, koordynator radomskiego Marszu dla Życia.

Główne obchody tegorocznego Dnia Świętości Życia zaplanowano na środę 25 marca. Tego dnia w kościele ojców Bernardynów o godzinie 18.00 odbędzie się Droga Krzyżowa po której biskup Henryk Tomasik odprawi uroczystą mszę świętą zakończoną procesją pod Pomnik Maryi Matki Życia. Tego dnia będzie też można przyłączyć się do akcji Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

- To jest taka decyzja, że przez 9 miesięcy obejmuje się modlitwą jakieś dziecko poczęte, które jest zagrożone. Czy to przez aborcję czy przez brak akceptacji ze strony rodziców - mówi Irmina Boniecka, koordynator Fundacji Pro Prawo do Życia w Radomiu.

Obchody Dnia Świętości Życia w Radomiu organizuje kilkanaście organizacji, ruchów i stowarzyszeń katolickich.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej