Dzisiaj jest: 4 Października 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Rozalia, Franciszek, Konrad
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Konkurs wiedzy o noblistach

sobota, 09 kwiecień 2016 15:24
Dział: Wiadomości
Autor 

Bogatą wiedzą na temat polskich noblistów wykazali się uczniowie szkół podstawowych podczas konkursu organizowanego przez radomskie Publiczne Gimnazjum numer 13.

Konkurs wiedzy o polskich noblistach to konkurs dla szkół podstawowych, ale organizowany przez radomskie gimnazjum numer 13 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Radomiu. Gimnazjum nosi imię Polskich Noblistyów. - Jest to konkurs związany z naszym patronem. Są to wielcy Polacy, a misją szkoły jest tych wielkich noblistów naśladować – mówi Tomasz Gogacz, dyrektor Publicznego Gimnazjum nr 13 w Radomiu. Jak dodaje dyrektor jest się czym chwalić, bo nagrodzeni Noblem byli wyjątkowymi ludźmi. Konkurs ma na celu pokazanie młodym, że noblistą może zostać każdy, trzeba tylko chcieć. Tomasz Gogacz chwali uczniów. - Oceniam ten poziom naprawdę wysoko. Konkurs jest trzyetapowy, trzeba się wykazywać olbrzymią wiedzą, nie tylko encyklopedyczną, ale też pewnego rodzaju śmiałością i dobrą prezentacją. Pod tym względem jestem bardzo podbudowany – cieszy się dyrektor gimnazjum. Konkurs o noblistach to impreza z tradycją. Tegoroczna była już ósmą edycją zorganizowaną w gimnazjum numer 13.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
TV Dami

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Pieśni patriotyczne w PSP nr 15

  Konkurs Pieśni Patriotycznej w PSP 15 odbył się dopiero po raz trzeci. Ale w przyszłości impreza ma stać się radomską tradycją. Bo to dobra okazja do szerzenia patriotyzmu i szansa dla muzycznych talentów.

 • Konkurs rozstrzygnięty

  W XIII LO im. Polskich Noblistów w Radomiu rozstrzygnięto konkurs przyrodniczy „Parki Narodowe Polski Północnej”. W finale konkursie startowały reprezentacje pięciu szkół z ternu Radomia i powiatu radomskiego.

 • "Mój Radom" z kartonu

  W XIII Liceum Ogólnokształcącym im. Polskich Noblistów w Radomiu, rozstrzygnięto konkurs na małą formę przestrzenną „Mój Radom”. W konkursie mogli wziąć udział uczniowie szkół podstawowych. Ich zadaniem było wykonanie makiet znanych budynków w Radomiu.

 • Radom na 8. miejscu, wygrał Zamość

  Radom zajął 8 miejsce w konkursie Świeć się z Energą. Zwyciężył Zamość, który zdobył prawie 75 tys. głosów. Do Radomia, jako jednego z finalistów konkursu, trafi sprzęt AGD o wartości 10 000 zł

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej