Dzisiaj jest: 26 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Konrad, Leonard, Sylwester
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Mieszkają w zagrzybionym i wilgotnym mieszkaniu

czwartek, 07 kwiecień 2016 17:11
Dział: Wiadomości
Autor 

Pani Sylwia z trojgiem dzieci i niepełnosprawnym ojcem w lokalu socjalnym mieszka od 2 lat. Lokal jest zawilgocony, wkradł się grzyb. Dlatego pani Sylwia chciałaby dostać nowy lokal. Zdaniem MZL to niemożliwe.

Lokal socjalny, w którym od dwóch lat mieszka pani Sylwia z trojgiem dzieci, bratem i niepełnosprawnym ojcem ma niecałe 46 metrów kwadratowych. To dwa pokoje, przedpokój, który jest także kuchnią. Za kotarą jest prowizoryczna ubikacja. - Zostaliśmy tu eksmitowani z ulicy Filtrowej – mówi pani Sylwia. Właścicielem lokalu przy ulicy Filtrowej był ojciec pani Sylwii. Niestety mieszkanie zadłużył i to dość poważnie. Dlatego został eksmitowany. Dług na dziś wraz z odsetkami przekracza 55 tysięcy złotych. Mieszkanie w bloku przy ulicy Tokarskiej jest mocno zagrzybione i panuje w nim duża wilgoć. - Ta woda zbiera się naokoło mieszkania. Na środku jej nie ma. Zbiera się pod ścianami – tłumaczy pani Sylwia. Mieszkanie ogrzewane jest grzejnikiem elektrycznym. Zdaniem Sławomira Stanika, dyrektora MZL – niedostatecznie. I to jest jedna z głównych przyczyn zagrzybienia i zawilgocenia. - Mieszkanie niedogrzane i źle wentylowane. Jest także wyjątkowo zagracone. Rodzina jest dość liczna i mieszka na małej powierzchni. Wiele czynników decyduje, że obieg tego powietrza jest zmniejszony – mówi Sławomir Stanik, dyrektor Miejskiego Zarządu Lokalami w Radomiu. Pani Sylwia chciałaby przenieść się do innego lokalu socjalnego. Ale zdaniem szefa MZL to nie jest możliwe. - Podstawowym warunkiem uzyskania prawa do zamiany mieszkania jest brak zaległości – wyjaśnia Sławomir Stanik. Pani Sylwia i jej ojciec nie są w stanie spłacić zadłużenia lokalu przy ulicy Filtrowej w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jak informuje Miejski Zarząd Lokalami, pani Sylwia na bieżąco płaci czynsz za lokal socjalny. Wynosi on 270 złotych. W Radomiu jest około 1400 lokali socjalnych. Na przydział takiego lokalu czeka natomiast ponad 1400 osób.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Co raz więcej osób odpracowuje swój dług

  Ponad jeden milion 300 tysięcy złotych odpracowali radomianie, którzy mieszkają w lokalach komunalnych przekazanych im przez Miejski Zarząd Lokalami. Przez dwa lata funkcjonowania programu pomocy zadłużonym mieszkańcom, swój dług odpracowało już około 60 osób.

 • Coraz więcej eksmisji. Ludzie nie stawiają się na rozprawy

  Dyrektor Ośrodka Interwencji Kryzysowej apeluje do osób, którym grozi eksmisja: stawiajcie się na rozprawy. Coraz częściej sądy wydają wyrok eksmisji bez prawa do lokalu socjalnego. W wielu przypadkach takich wyroków można uniknąć – twierdzi dyrektor OIK w Radomiu.

 • Radomianie chcą odpracowywać swoje długi

  Coraz więcej radomian odpracowuje swój dług mieszkaniowy. Najwięcej wniosków o odpracowanie zaległości wpływa do Miejskiego Zarządu Lokalami jesienią i zimą.

 • Trwa wykwaterowywanie pod budowę trasy N-S

  MZL zaproponował lokale zastępcze lokatorom z kamienicy przy ul. Czachowskiego 2. Przetarg na budowę trasy N-S ma zostać ogłoszony na przełomie października i listopada. Budowa będzie trwała do końca przyszłego roku.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej