Dzisiaj jest: 13 Sierpnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Diana, Hipolit, Maksym
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Epoka Sobieskiego. Konkurs dla gimnazjalistów

czwartek, 07 kwiecień 2016 17:00
Dział: Wiadomości
Autor  Julia Grzesiak

Trzy podradomskie gimnazja znalazły się w finale konkursu o Janie III Sobieskim, organizowanym przez VIII LO. To druga edycja konkursu.

Do jakiego zwierzęcia porównywany był Jan III Sobieski? Ile było odsieczy wiedeńskich w XVII wieku? To tylko niektóre pytania z finału konkursu dla gimnazjalistów. Organizatorem jest VIII Liceum Ogólnokształcące w Radomiu. Konkurs trwał od kilku miesięcy. - Od początku roku szkolnego przesyłaliśmy pytania konkursowe do wszystkich gimnazjów. Chętne szkoły przeprowadziły etap szkolny. Liczba punktów gwarantowała przystąpienie do finału międzyszkolnego – mówi Dorota Maniak, dyrektor VIII LO im. Jana III Sobieskiego w Radomiu. W sumie do finału zakwalifikowało się ośmiu uczniów z 3 podradomskich szkół: Gozdu, Jedlni-Letnisko i Jedlińska. - Poziom finalistów w ubiegłym roku był tak wysoki, że dzisiaj sami będziemy mogli się dowiedzieć czegoś więcej o tamtej epoce. My skłaniamy się do wiedzy bieżącej, a nie zdajemy sobie sprawy jaka potęgą byliśmy w VXIII wieku – dodaje dyrektorka liceum. Była to druga edycja konkursu o Janie III Sobieskim zorganizowana przez VIII LO.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

 • Pieśni patriotyczne w PSP nr 15

  Konkurs Pieśni Patriotycznej w PSP 15 odbył się dopiero po raz trzeci. Ale w przyszłości impreza ma stać się radomską tradycją. Bo to dobra okazja do szerzenia patriotyzmu i szansa dla muzycznych talentów.

 • Konkurs rozstrzygnięty

  W XIII LO im. Polskich Noblistów w Radomiu rozstrzygnięto konkurs przyrodniczy „Parki Narodowe Polski Północnej”. W finale konkursie startowały reprezentacje pięciu szkół z ternu Radomia i powiatu radomskiego.

 • "Mój Radom" z kartonu

  W XIII Liceum Ogólnokształcącym im. Polskich Noblistów w Radomiu, rozstrzygnięto konkurs na małą formę przestrzenną „Mój Radom”. W konkursie mogli wziąć udział uczniowie szkół podstawowych. Ich zadaniem było wykonanie makiet znanych budynków w Radomiu.

 • Radom na 8. miejscu, wygrał Zamość

  Radom zajął 8 miejsce w konkursie Świeć się z Energą. Zwyciężył Zamość, który zdobył prawie 75 tys. głosów. Do Radomia, jako jednego z finalistów konkursu, trafi sprzęt AGD o wartości 10 000 zł

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej