Dzisiaj jest: 7 Grudnia 2021    |    Dziś imieniny obchodzą: Agata, Ambroży, Marcin
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 35.

Groźny pożar traw na Piastowie

piątek, 20 marzec 2015 16:58
Dział: Wiadomości
Autor 

Temat wypalania traw na Mazowszu ciągle aktualny. O problemie pisaliśmy w czwartek. Na dowód nie trzeba było czekać długo. Tym razem płonęły trawy w Piastowie pod Radomiem.

Pożar podszedł prawie pod same zabudowania. Gdyby nie interwencja Ochotniczej Straży Pożarnej z Jedlińska i Wsoli, ogień mógłby zagrozić okolicznym zabudowaniom i lasom. Na miejscu pojawiło się kilka zastępów straży pożarnej. Strażacy opanowali jednak duże zagrożenie. Według relacji okolicznych mieszkańców, tym razem powodem pożaru była prawdopodobnie bezmyślność bliżej nieznanych, młodych ludzi, których widzieli przed pożarem okoliczni mieszkańcy. - Ktoś idzie sobie drogą, jacyś gówniarze i podpalają. Dzisiaj tak samo widziałyśmy jak trzech szło i podpalali - relacjonuje Anna Michałek-Małek, mieszkanka Piastowa. Według mieszkańców Piastowa problem płonących traw powtarza się co roku. Dzisiejszy pożar nie jest pierwszym w tym roku. – W tamtym roku też tak było, a w tym roku tydzień temu też ktoś podpalił trawy, tylko wiatru nie było i pod domy pożar nie podszedł - dodaje mieszkanka Piastowa. Od początku roku mazowieccy strażacy gasili około 2 tysięcy pożarów traw. W ubiegłym roku było aż 7 tysięcy takich zdarzeń.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Czarna seria pożarów składowisk śmieci. ABW wkracza

  Przypadek, ingerencja natury czy działania umyślne ? W maju doszło do dużych pożarów składowisk śmieci w kilku miastach w Polsce. Także w Radomiu. Sprawą zainteresowali się premier Mateusz Morawiecki, minister środowiska i Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

 • Odznaczenia i awanse dla radomskich strażaków

  Róża Domańska od prawie 60 lat wykonuje zawód księgarza. To właśnie ona prowadzi księgarnię im. Witolda Gombrowicza i to ona wymyśliła też muzeum pisarza we Wsoli W Resursie Obywatelskiej odbył się benefis Róży Domańskiej.

 • Strażacy ugasili pożar składowiska śmieci

  Ponad 40 jednostek państwowej i ochotniczej straży pożarnej gasiło i gasi ogromny pożar składowiska śmieci na Wincentowie w Radomiu. Pożar wybuchł popołudniu w niedzielę. Jak mówią strażacy, to jeden z najtrudniejszych pożarów jaki gasili w ostatnim czasie.

 • 4 maja strażacy obchodzą swoje święto

  W Polsce obchodzony jest od 2003 roku. Dzień świętego Floriana, który co roku przypada 4 maja. Tego dnia swoje święto obchodzą także strażacy.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej