Dzisiaj jest: 30 Czerwca 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Emilia, Lucyna, Arnold
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 35.

Pokazali talenty w „Chałubińskim”

środa, 06 kwiecień 2016 18:00
Dział: Wiadomości
Autor 

Piszą teksty i muzykę, śpiewają, grają, tańczą. Uczniowie z liceum Chałubińskiego podczas Dnia Talentów pokazali, że poza szkołą mają wiele inspirujących zajęć.

Występ zespołu Soredis otworzył Dzień Talentów organizowany kolejny już rok z rzędu w IV liceum ogólnokształcącym imienia Tytusa Chałubińskiego. W zespole śpiewa uczennica tej szkoły Aleksandra Gozdur. Ola zresztą jest nie tylko wokalistką, ale też autorką tekstów i muzyki do utworów. - Teksty powstają różnie. Jeden powstał w oparciu o mitologię, drugi pod wpływem książki. Inspirację czerpię z otoczenia i z przemyśleń - opowiada Aleksandra Gozdur. Ola wolny czas poświęca na zespół. Ale inni też mają pasje, które prezentowali podczas Dnia Talentów. Daniel na przykład świata nie widzi poza tańcem. Ćwiczy regularnie, kilkanaście godzin tygodniowo. Jak opowiada, w tańcu się spełnia. - Jeżeli jestem zły, zakochany, to potrafię tańcem opowiedzieć o tym, wytańczyć swoje emocje – mówi Daniel Szewczyk, uczeń IV LO im. T. Chałubińskiego. Taki dzień jak Dzień Talentów pozwala nauczycielom na poznanie swoich uczniów z zupełnie innej strony. Uczniowie na widowni z kolei mogą czerpać inspiracje. - Ci uczniowie coś robią po zajęciach, mnóstwo ciekawych rzeczy. Nie wiedzielibyśmy o tym, gdyby nie taka impreza - mówi Maria Tyczyńska, nauczycielka z IV LO im. T. Chałubińskiego. Podczas tegorocznego Dnia Talentów zaprezentowało się 18 uczniów z IV liceum imienia Tytusa Chałubińskiego.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

  • Za sto dni matura. Ale na razie... czas studniówek

    Trwa sezon studniówkowy. Bardzo dużo studniówek odbyło się w miniony weekend, ostatni weekend przed feriami. Odwiedziliśmy LO im. dra Tytusa Chałubińskiego i Zespół Szkół Skórzano-Odzieżowych, Stylizacji i Usług.

  • „Chałubiński” świętuje 110-lecie istnienia

    IV Liceum Ogólnokształcące im. dra Tytusa Chałubińskiego obchodzi jubileusz 110-lecia istnienia. W sobotę rozpoczęły się dwudniowe obchody tego jubileuszu.

  • Co z tym hiszpańskim?

    Opieszałość miejskich urzędników czy niefortunne przepisy edukacyjne? Tegoroczni absolwenci gimnazjów, którzy chcieli kontynuować naukę w jedynej w mieście dwujęzycznej klasie z językiem hiszpańskim będą w tym roku pozbawieni takiej możliwości.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej