Dzisiaj jest: 8 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Maria, Wirginia, Wirgiliusz

Spójrz w lewo zanim zrobisz kolejny krok

piątek, 20 marzec 2015 16:47
Dział: Wiadomości
Autor 

Dwa przejścia dla pieszych w Radomiu otrzymały nowe oznakowanie poziome w postaci napisu: „patrz w lewo”. Nowe oznakowanie testują mazowiecka „drogówka” oraz Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji.

Tego typu oznakowanie stosowane jest już w kilku krajach Unii Europejskiej. Radom jest pierwszym miastem na Mazowszu gdzie pojawił się nowy element oznakowania poziomego na przejściu dla pieszych w postaci napisu „patrz w lewo”.

- Zdecydowanie najpierw w lewo. To jest kierunek, z którego możemy spodziewać się zagrożenia. Statystyki, które obrazują bezpieczeństwo pieszych w rejonach przejść dla pieszych, bardzo często wskazują, że zagrożenie zbliża się z lewej strony – mówi młodszy inspektor Jacek Mnich, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu.

Nowe oznakowanie to wspólna inicjatywa mazowieckiej „drogówki” i Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. Napisy „patrz w lewo” pojawiły się na przejściach dla pieszych na ulicy 11-go Listopada u zbiegu z ulicą Struga oraz na ulicy Struga u zbiegu z ulicą Andersa.

- To nie przypadek, że wybraliśmy te dwa przejścia dla pieszych. Spodziewamy się w tym rejonie wzmożonego ruchu kołowego w związku z planowanym zamknięciem miejskiego odcinka drogi krajowej numer 9 – wyjaśnia Dariusz Dębski, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu.

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji czeka na opinie od radomian w kwestii nowego oznakowania poziomego na przejściach dla pieszych. Są plany, by tego typu oznakowanie wprowadzić także w innych miastach województwa mazowieckiego.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Mateusz D. skazany

  Na 5 lat więzienia sąd skazał w środę 28-letniego Mateusza D., oskarżonego o spowodowanie w lipcu ubiegłego roku na ulicy Mieszka I w Radomiu wypadku, w którym zginęło starsze małżeństwo. Dodatkowo Mateusz D. dostał 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 • Policja rozpoczęła akcję „majowy weekend”

  Na ulicach Radomia, drogach powiatu radomskiego i drogach Mazowsza, rozpoczęła się w piątek policyjna akcja „majowy weekend”. W związku ze zwiększona ilością majowych wyjazdów, pojawi się zdecydowanie więcej patroli policyjnej „drogówki”.

 • Mieli szczęście. Pomogli policjanci

  O prawdziwym szczęściu mogą mówić trzy młode osoby, które w minioną sobotę podróżowały peugeotem drogą numer 728. W miejscowości Stara Wieś auto zapaliło się podczas jazdy, ale kierowca i pasażerowie nie dostrzegli ognia. W porę całe zdarzenie zauważyli policjanci wracający z zabezpieczenia wizyty premiera Morawieckiego w Grójcu i Nowym Mieście.

 • W Radomiu pojawiły się nowe znaki...dla pieszych

  Uwaga piesi. W Radomiu pojawiły się nowe znaki „Stop wypadkom-zachowaj ostrożność”. Znaki ustawiono przy przejściach dla pieszych z inicjatywy radomskiej policji. Inicjatywa ważna i potrzebna bo tylko w miniony poniedziałek, piesi w Radomiu popełnili aż 70 wykroczeń.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej