Dzisiaj jest: 10 Sierpnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

500+ jak działa? PiS ocenia

poniedziałek, 04 kwiecień 2016 17:40
Dział: Wiadomości
Autor  Julia Grzesiak

Działa od piątku, ale Prawo i Sprawiedliwość już przekazuje pierwsze spostrzeżenia o programie. Mowa oczywiście o 500+. Zainteresowanie jest duże, ale wnioski składane przez rodziców zawierają błędy.

Program 500+ ruszył w piątek. Politycy Prawa i Sprawiedliwości już mają pierwsze spostrzeżenia. - Polacy doszli do wniosku, że jeśli można dostać pieniądze to trzeba się o nie starać szybko – żartował na konferencji Marek Suski, poseł Prawa i Sprawiedliwości. Politykom PiS dobry humor dopisuje. Mają powody do zadowolenia. - Wprowadzamy to rozwiązanie i realizujemy swoja obietnice – mówi Stanisław Karczewski, marszałek Senatu RP. Zainteresowanie programem 500+ jest bardzo duże. O przyznanie świadczenia wystąpiła ponad połowa uprawnionych. - W gminie Gózd wpłynęło ponad 115 wniosków. To jest ponad połowa. W Starej Błotnicy - 120 wniosków, w Białobrzegach - 200 wniosków, w Grójcu - 182 – wylicza Marek Suski. Choć spora część dokumentów zawiera błędy. Chodzi przede wszystkim o wnioski na pierwsze dziecko. Część rodziców nie wypełniła informacji o dochodach, w tym przypadku niezbędnej. Zdaniem PiS sprawdza się także droga elektroniczna. Jak informuje senator Adam Bielan, dziś do godziny 12.00 wpłynęło 185 tysięcy wniosków elektronicznych. Ponad 175 tysięcy wpłynęło za pomocą systemu bankowego i właśnie ta droga składania wniosków jest - zdaniem senatora PiS - dobrym rozwiązaniem. - W tej sprawie nie potrzeba pośpiechu, nie potrzeba wizyt w urzędach, każdy kto ma konto w jednym z banków, które podpisały porozumienie z rządem, a ich jest ich zdecydowana większość, może taki wniosek szybko i sprawnie, w kilka minut złożyć przez internet – dodaje Adam Bielan. Politycy PiS przypominają też, że nie ma pośpiechu. Wnioski o przyznanie świadczenia z programu 500+ można składać przez trzy miesiące. Świadczenia będą wypłacane wstecz.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

 • PiS zaprezentował kandydata na prezydenta Radomia

  Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej i przewodniczący radomskich struktur PiS, został w czwartek oficjalnie zaprezentowany jako kandydat tej partii na prezydent Radomia w tegorocznych wyborach samorządowych. Podczas prezentacji ujawnił, ze PiS ma już gotowy program rozwoju dla Radomia.

 • Znamy kandydata PiS na prezydenta Radomia!

  Na oficjalnej stronie Prawa i Sprawiedliwości ogłoszono listę kandydatów na fotele prezydentów miast. W tym gronie znalazło się nazwisko Wojciecha Skurkiewicza, który wystartuje w wyborach w Radomiu.

 • Premier RP spotkał się z radomianami. Padło kilka obietnic

  Kontrakt na pół miliarda złotych dla Fabryki Broni na zakup karabinka „Grot”, około 300 milionów złotych na rozbudowę, modernizację i wydzielenia zakładu w Pionkach jako samodzielnego zakładu przemysłowo-obronnego i przyśpieszenie budowy drogi ekspresowej S7 – takie obietnice złożył przebywając w piątek w Radomiu, premier Mateusz Morawiecki. Wbrew oczekiwaniom premier na ogłosił nazwiska kandydata PiS na prezydenta w nadchodzących wyborach samorządowych.

 • Kiedy poznamy kandydata PiS na prezydenta Radomia ?

  Najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu Prawo i Sprawiedliwość – jak dowiadujemy się nieoficjalnie – przedstawi swojego kandydata na prezydenta Radomia w nadchodzących wyborach samorządowych. PiS już wie kto to będzie, ale milczy na ten temat. Na giełdzie nazwisk prowadzi Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej