Dzisiaj jest: 31 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Marcelina, Ludwik, Jan
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 40.

1 % dla OPP – zachęca magistrat

piątek, 01 kwiecień 2016 18:12
Dział: Wiadomości
Autor 

Jeszcze przez miesiąc fiskus czeka na rozliczenia podatkowe. Jak co roku, urzędnicy zachęcają do tego, żeby odpisać 1% podatku dla wybranej przez siebie organizacji pożytku publicznego.

Trwa okres składania rocznych zeznań podatkowych. Magistrat zachęca do oddawania 1% swojego podatku dla radomskich organizacji pozarządowych. - To ważna sprawa, bo tym gestem możemy podzielić się naszymi pieniędzmi i wspierać osoby, które tego najbardziej potrzebują. Organizacje pozarządowe to nasz radomski, trzeci sektor, który w wielu przypadkach wykonuje świetną pracę, a ta praca przekłada się na rozwój naszego miasta – mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia. Jedną z takich organizacji jest Caritas Diecezji Radomskiej. Jak podkreśla ksiądz Robert Kowalski, jest komu pomagać. - Poza wsparciem, które pozwala leczyć i przeprowadzić rekonwalescencję dzieci i osób chorych, mamy także nasze placówki, nasz dom dziecka, naszą świetlicę – podkreśla ks. Robert Kowalski, dyrektor radomskiej Caritas. Według danych II Urzędu Skarbowego, w ubiegłym roku 35 tysięcy osób składających PIT do tego właśnie urzędu, odpisało 1 % swojego podatku. - Dzięki temu mogliśmy przekazać 1 milion 900 tysięcy złotych organizacjom pożytku publicznego – podsumowuje Aneta Kargulewicz z II Urzędu Skarbowego w Radomiu. Więcej, bo niemal 60 tysięcy podatników oddało swój 1% w I Urzędzie Skarbowym. - Kwota, którą przekazaliśmy na rzecz organizacji pożytku publicznego to prawie 2 miliony 300 tysięcy złotych – dodaje Marek Majkuciński z I Urzędu Skarbowego w Radomiu. Aby oddać 1% podatku wystarczy wpisać numer KRS wybranej organizacji i wyliczoną kwotę w odpowiednie rubryki. W tym roku PIT należy złożyć najpóźniej do 2 maja.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
TV Dami

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Prezydent Radomia z absolutorium

   

  Rada Miejska udzieliła absolutorium prezydentowi Radomia Radosławowi Witkowskiemu za wykonanie budżetu za rok 2016. Przeciwko udzieleniu absolutorium byli radni Prawa i Sprawiedliwości.

 • Bez tłumów, ale kolejki były. Ostatni dzień składania PIT-ów

  2 maja to ostatni dzień składania zeznań podatkowych. W radomskich urzędach skarbowych nie było tłumów, ale z każdą minutą kolejki stawały się coraz dłuższe.

 • Jakub Kowalski: "R. Witkowski uruchamia złe emocje"

   

  „Prezydent Radosław Witkowski uruchamia złe emocje dla miasta i radomskiego samorządu” - tak Jakub Kowalski, szef kancelarii Senatu RP komentuje niezadowolenie prezydenta Witkowskiego z decyzji o zwołaniu sesji Rady Miejskiej 10 lutego, podczas której radni będą głosować wygaszenie mandatu prezydenta Radomia. Minister Jakub Kowalski był gościem programu „Kelles-Krauza 13” TV Dami.
 • Jest sprawiedliwość? Trwa festiwal „Okna”

  O tym, jak dudek spierał się z królikiem mogli dziś posłuchać wszyscy obecni na debacie filozoficznej. Otwarta debata o sprawiedliwości toczyła się dziś w Radomiu w ramach VIII Festiwalu Filozofii „Okna”.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej