Dzisiaj jest: 1 Października 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Danuta, Igor, Remigiusz

Ognista krew od strażaków

czwartek, 31 marzec 2016 16:42
Dział: Wiadomości
Autor 

Ponad 12 litrów krwi zebrano podczas zbiórki, którą przeprowadzono przy Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu.

Zbiórkę zorganizowali Klub Honorowych Dawców przy Państwowej Straży Pożarnej „Ognista Krew” oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Klub „Ognista Krew” powstał w 2012 roku i w sierpniu tego roku przeprowadzono pierwsza zbiórkę krwi. Zebrano wtedy 12 litrów krwi. - Jako strażacy jesteśmy świadkami wielu tragicznych wypadków i świadomość jak cenny dar stanowi ludzka krew – mówi kapitan Konrad Neska, rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu. Klub „Ognista Krew” zrzesza zarówno strażaków zawodowych w czynnej służbie, ochotników jak i strażaków emerytowanych. Rekordziści od 2012 roku oddali już po 80 litrów krwi. Ale są także strażacy, którzy po raz pierwszy zdecydowali się oddać krew. Na przykład dowódca jednostki numer 1 brygadier Jacek Pastuszka, który w tym roku obchodzi 30-lecie służby. - Namówiły mnie koleżanki z pracy. Wcześniej, mimo że były okazje, to nie udało mi się wziąć udziału w takiej akcji. Posłuchałem koleżanek i oddałem krew – mówi brygadier Jacek Pastuszka. Tegoroczna akcja przyniosła ponad 12 litrów krwi. Oddało ją 27 osób. Kolejna zbiórka krwi, którą zorganizuje klub „Ognista Krew” odbędzie się podczas pikniku strażackiego, 12 czerwca.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Odznaczenia i awanse dla radomskich strażaków

  Róża Domańska od prawie 60 lat wykonuje zawód księgarza. To właśnie ona prowadzi księgarnię im. Witolda Gombrowicza i to ona wymyśliła też muzeum pisarza we Wsoli W Resursie Obywatelskiej odbył się benefis Róży Domańskiej.

 • Strażacy ugasili pożar składowiska śmieci

  Ponad 40 jednostek państwowej i ochotniczej straży pożarnej gasiło i gasi ogromny pożar składowiska śmieci na Wincentowie w Radomiu. Pożar wybuchł popołudniu w niedzielę. Jak mówią strażacy, to jeden z najtrudniejszych pożarów jaki gasili w ostatnim czasie.

 • 4 maja strażacy obchodzą swoje święto

  W Polsce obchodzony jest od 2003 roku. Dzień świętego Floriana, który co roku przypada 4 maja. Tego dnia swoje święto obchodzą także strażacy.

 • Groźny pożar. Nie żyje właściciel mieszkania

  60-letni mieszkaniec Radomia zmarł w wyniku pożaru swojego mieszkania. Do zdarzenia doszło nad ranem w jednym z bloków przy ulicy Struga. O szczegółach mówi kapitan Konrad Neska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej