Dzisiaj jest: 3 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Franciszek, Hilary, Ksawery
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Niespokojne święta. Wypadki na torach i drogach

wtorek, 29 marzec 2016 16:24
Dział: Wiadomości
Autor  Julia Grzesiak

Samobójca, który rzucił się pod pociąg, kilkadziesiąt kolizji i wypadków. Tysiące zgłoszeń na pogotowie. To nie był spokojny, świąteczny weekend.

Do najtragiczniejszego w ten weekend zdarzenia doszło w niedzielę. W okolicach ulicy Kozienickiej młody mężczyzna skoczył wprost pod nadjeżdżający pociąg. - 35-latek wszedł na tory wprost pod nadjeżdżający pociąg relacji Radom - Warszawa. Został przewieziony do szpitala gdzie zmarł – mówi Justyna Leszczyńska z Zespołu Prasowego KMP w Radomiu. Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość ponad 2 tysiące kierujących. Dwóch jechało na podwójnym gazie. Nie obyło się bez wypadków i kolizji. - Do najpoważniejszych zdarzeń drogowych doszło w Iłży, gdzie 21-latek zjechał na chodnik, potracił 44-latkę i zbiegł z miejsca zdarzenia. Został zatrzymany – dodaje Justyna Leszczyńska. W świąteczny poniedziałek w Jedlińsku doszło do kolizji 3 pojazdów. - 51-latka, która kierowała pojazdem marki audi, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpiła pierwszeństwa i zderzyła się z Oplem i Citroenem. W sumie do szpitala przewiezionych zostało sześć osób. Cztery wyszły już ze szpitala, dwie pozostały na obserwacji – mówi rzeczniczka policji. Sporo pracy mieli także pracownicy radomskiej stacji pogotowia ratunkowego. Przez 3 dni medycy udzielili pomocy ponad 1500 pacjentom. - To było 500 pacjentów każdego dnia. Jest to ogromna liczba. 686 osobom udzieliliśmy świadczeń w domu, w ramach ratownictwa medycznego – mówi Piotr Kowalski, dyrektor Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. Dyrektor radomskiego pogotowia zwraca uwagę na ilość interwencji ratowników pierwszego dnia świąt. Było ich wyjątkowo dużo – twierdzi. - Zauważyliśmy większą liczbę pobić w wyniku wzrostu agresji. Jeśli tak się działo, to zwykle drugiego dnia świąt. Ten rok był wyjątkowy pod tym względem – dodaje dyrektor. W sumie, na drogach Radomia i powiatu radomskiej podczas przerwy świątecznej doszło do ponad 30 kolizji i 5 wypadków drogowych.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

 • Trwa Triduum Paschalne.Wielki Piątek

  Wielki Piątek, to drugi dzień trwającego w kościele katolickim Triduum Paschalnego. W Wielki Piątek wierni rozważają mękę i śmierć Chrystusa na krzyżu.

 • W piątek rozpoczyna się kiermasz wielkanocny

  Swoje wyroby będą prezentować m.in. rękodzielnicy, koła gospodyń wiejskich, stowarzyszenia i radomscy przedsiębiorcy.

 • Pracowite święta dla pogotowia

  Święta Wielkanocne minęły w Radomiu dość spokojnie, ale pracowicie przede wszystkim dla pogotowia. Od soboty do poniedziałku z pomocy skorzystało ok. 1,5 tysiąca osób. Radomska „drogówka” zatrzymała 5 nietrzeźwych kierowców.

 • Jak zrobić palmę? Warsztaty wielkanocne w PSP 23

  O tym, że wykonanie palmy to niełatwa sztuka przekonali się rodzice, którzy wzięli udział w warsztatach wielkanocnych w szkole podstawowej nr 23. W warsztatach uczestniczyły oczywiście i dzieci, które zajęły się m.in. wyrobem pisanek.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej