Dzisiaj jest: 8 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Piotr, Jan, Hieronim

W OSW będą się wspinać

piątek, 25 marzec 2016 15:48
Dział: Wiadomości
Autor  Julia Grzesiak

Wychowankowie radomskiego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego imienia Janusza Korczaka doczekali się nowej sali gimnastycznej. Nie lada atrakcją dla młodzieży jest zamontowana tam ścianka wspinaczkowa.

 

Sala gimnastyczna w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym przy ulicy Grzecznarowskiego jest już gotowa. Wymieniono okna, odmalowano ściany, odrestaurowano podłogę, jest też nowe oświetlenie. Ale lekcje wf-u będą teraz znacznie atrakcyjniejsze. Wychowankowie ośrodka dostali ściankę wspinaczkową. - Dodaliśmy nowy element jakim jest ścianka wspinaczkowa, bo zależy nam na tym, żeby zajęcia z wychowania fizycznego miały jak najbardziej atrakcyjną formę i sprawiały dzieciom radość – mówi Beata Nawrot, dyrektor ośrodka. Wychowankowie ośrodka nie kryją radości. Ścianka do wspinania jest dla nich wielką frajdą i małym zastrzykiem adrenaliny. - Jestem bardzo zadowolona, że jest ta ścianka, dobrze się po niej wspina – chwali pomysł Angelika. - Nie boję się, to jest adrenalina. Wspinam się na górę i nie wiadomo co się może potem stać, jest super! - cieszy się Adrian. Uczniów podczas wspinaczki asekurują nauczyciele wychowania fizycznego. Jak mówi Jakub, dzięki ściance może spojrzeć na swoich opiekunów z innej perspektywy. - Z góry lepiej widać. Gdy się wspinam, to pani Marta i pan Krzyś od wf-u są trochę ciut mali, a ja wtedy jestem ciut wyższy od nich – mówi Jakub. Uroczystemu otwarciu sali gimnastycznej towarzyszyło spotkanie Wielkanocne dla wychowanków i przyjaciół ośrodka. Z tej okazji uczniowie przygotowali przedstawienie teatralne, z ważnym przekazem. - Chcieliśmy przekazać, że nie wolno odtrącać ludzi. W przedstawieniu przyszedł do nas starszy pan, czyli Jezus. Ten pan potrzebował pomocy – mówi Agata, grająca w przedstawieniu. Dyrektor ośrodka, Beata Nawrot zapowiedziała, że już niebawem otworzy dla wychowanków placówki specjalną salę do ćwiczeń, taką mini-siłownię.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

 • Kamienice Gąski i Esterki doczekają się remontu

  Kamienice Gąski i Esterki stojące na radomskim Rynku, pozostaną w zasobach Muzeum im. Jacka Malczewskiego i zostaną wyremontowane. Takie zapewnienie złożył przebywający w Radomiu marszałek Mazowsza Adam Struzik.

 • MZDiK poczeka na oferty dłużej

  Nie do 8 a do 10 maja Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu czeka na oferty o firm zainteresowanych przebudową alei Wojska Polskiego, Żółkiewskiego i Zwolińskiego. Przesunięcie terminu przyjmowania ofert spowodowane jest dużą ilością zapytań od firm zainteresowanych tym przetargiem.

 • Trwa remont Placu Jagiellońskiego

  Prace wykonuje firma Rosa-Bud. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu. Koszt przebudowy to 6 milionów 400 tysięcy złotych.

 • Trwają roboty drogowe na ulicy Struga

  Uwaga kierowcy i piesi. Na ulicy Struga w pobliżu skrzyżowania z ulicą 25 Czerwca trwają roboty drogowe prowadzone przez Wodociągi Miejskie. Prace spowodowały utrudnienia w ruchu, a także nową jego organizację.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej