Dzisiaj jest: 26 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Paulina, Wanda, Tytus
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Paczki dla bohaterów. Udana akcja w Radomiu

czwartek, 24 marzec 2016 17:30
Dział: Wiadomości
Autor 

Ponad tonę żywności w ciągu zaledwie kilkunastu dni uzbierano w Radomiu w ramach akcji Wielkanocna Paczka dla Bohatera. Paczki przekazano kombatantom Armii Krajowej.

 

36 paczek. W każdej około 30 kilogramów żywności. To efekt zbiórki prowadzonej przez kilkanaście dni w Radomiu w ramach akcji Wielkanocna Paczka dla Bohatera. Efekty przerosły oczekiwania organizatorów, którzy początkowo chcieli zorganizować 12 paczek. Podsumowanie akcji odbyło się w Zespole Szkół Zawodowych im. mjra H. Dobrzańskiego „Hubala”. Dziękowano szkołom i służbom mundurowym. Bo niemal wszystkie formacje mundurowe włączyły się do akcji. - Jest to cel szczytny. Tym ludziom zawdzięczamy my, cała Polska bardzo dużo. Chcielibyśmy podziękować im za to, że kiedyś walczyli za to, co mamy dziś – mówi ppłk SG Jacek Podsiadły, komendant PSG w Lesznowoli. Bo paczki zostały przygotowane dla kombatantów Armii Krajowej z Radomia i okolic. Także dla ich rodzin. Obecny na podsumowaniu akcji prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej mówił, że to duże wsparcie. Ale najważniejsza jest pamięć. Bo tych, którzy kiedyś przelali krew będzie coraz mniej. Ważne żeby przybywało tych, którzy będą o nich pamiętali. - Te paczki nie rozwiążą problemu, ale najistotniejszą sprawą jest pamięć. To, że pamiętają młodzi - mówi Leon Etwert, prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Radomiu. Bo młodzież mocno włączyła się do akcji. Do zbiórki przyłączyło się dziewięć szkół. Paczki przygotowano przede wszystkim dla kombatantów, którzy są w trudnej sytuacji życiowej. - Pomysł był taki, żeby skupiać się na tych, którzy są w trudnej sytuacji, którym honor nie pozwala na to, żeby wyciągać rękę i prosić o pomoc – mówi Justyna Wujek, nauczyciel z ZSZ im. mjra H. Dobrzańskiego „Hubala”, także koordynatorka akcji. I pomysł jest taki, żeby tę akcję kontynuować. Wielkanocną Paczkę dla Bohatera zorganizowano w Radomiu po raz pierwszy.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Żołnierze AK będą mieli swój pomnik

  W Radomiu powstanie pomnik poświęcony żołnierzom Armii Krajowej Okręgu „JODŁA”. We wtorek wbito pierwszą łopatę pod budowę pomnika. Jego odsłonięcie planowane jest 9 września.

 • „Bezcenne” dokumenty w radomskim IPN

  To dokumenty, od których włos może się na głowie jeżyć. Tak o aktach AK, które przekazała do radomskiego IPN-u – mówi pani Maria, córka łączniczki AK w Radomiu.

 • Uczcili pamięć rozstrzelanych na Firleju

  Na cmentarzu na Firleju odbyły się uroczyste obchody 76. rocznicy pierwszych masowych egzekucji przeprowadzonych przez hitlerowców w czasie II wojny światowej. Od 1940 do 1945 roku życie na Firleju straciło około 15 tysięcy ludzi.

 • Rzeźba na włosach. Szkolne konkursy

  Pająk, irokez i rzeźba. To fryzury, jakie znalazły się na głowach modelek podczas konkursów, które odbyły się w radomskich szkołach. To bez wątpienia inspiracje dla odważnych i lubiących się wyróżniać.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej