Dzisiaj jest: 28 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Walery, Radomir, Karol

Kolejne przesunięcie terminu. Ósme

środa, 23 marzec 2016 17:07
Dział: Wiadomości
Autor  Ju;ia Grzesiak

Już po raz ósmy PKP PLK przesuwają termin składania ofert w przetargu na modernizację linii kolejowej pomiędzy Radomiem a Warką.

 

Ostanie, siódme przesunięcie terminu składania wniosków na modernizację linii kolejowej numer 8 pomiędzy Warką a Radomiem miało miejsce na początku marca. Wtedy rzecznik prasowy PKP PLK informował, że spółka musi poczekać na zakończenie postępowania sądowego. Sprawa dotyczyła odwołania, które zgłosił jeden z oferentów do Krajowej Izby Odwoławczej. Odwołanie zostało przez KIO uwzględnione, ale ta decyzja wzbudziła z kolei wątpliwości prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Prezes zdecydował o skierowaniu sprawy do Sądu Okręgowego. Postępowanie miało potrwać do 21 marca. Sprawa zakończyła się. Tym razem terminowo. - Sąd przyznał rację prezesowi Urzędu Zamówień Publicznych i zmieni postanowienia KIO. Polskie Linie Kolejowe przywrócą zapisy w postępowaniu przetargowym na modernizację odcinka pomiędzy Warka a Radomiem – tłumaczy Karol Jakubowski, rzecznik PKP PLK S.A. Decyzją sądu zapisy muszą zostać przywrócone niezwłocznie. Termin składania ofert PKP PLK muszą przesunąć już ósmy raz. - Termin składania wniosków musi zostać wydłużony zgodnie z ustawą o co najmniej 30 dni. To jest czas dla wykonawców na złożenie wniosków do tego postępowania przetargowego. Nie stanowi to zagrożenia dla terminowego wykonania inwestycji – zapewnia Karol Jakubowski. Modernizacja odcinka kolejowego na trasie pomiędzy Radomiem a Warszawą ma potrwać do 2020 roku.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

 • 825 milionów na remont linii kolejowej Radom - Warka

  Ponad 825 milionów złotych będzie kosztował remont linii kolejowej numer 8 na odcinku Radom – Warka. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. otrzymają na tę inwestycję dofinansowanie unijne w wysokości prawie 476 milionów złotych. Umowa na dofinansowanie remontu została podpisana w piątek w budynku radomskiego dworca PKP.

 • Kamienice Gąski i Esterki doczekają się remontu

  Kamienice Gąski i Esterki stojące na radomskim Rynku, pozostaną w zasobach Muzeum im. Jacka Malczewskiego i zostaną wyremontowane. Takie zapewnienie złożył przebywający w Radomiu marszałek Mazowsza Adam Struzik.

 • MZDiK poczeka na oferty dłużej

  Nie do 8 a do 10 maja Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu czeka na oferty o firm zainteresowanych przebudową alei Wojska Polskiego, Żółkiewskiego i Zwolińskiego. Przesunięcie terminu przyjmowania ofert spowodowane jest dużą ilością zapytań od firm zainteresowanych tym przetargiem.

 • Trwa remont Placu Jagiellońskiego

  Prace wykonuje firma Rosa-Bud. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu. Koszt przebudowy to 6 milionów 400 tysięcy złotych.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej