Dzisiaj jest: 9 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Apolonia, Eryka, Cyryl

Rzeźba na włosach. Szkolne konkursy

środa, 23 marzec 2016 16:28
Dział: Wiadomości
Autor  Julia Grzesiak

Pająk, irokez i rzeźba. To fryzury, jakie znalazły się na głowach modelek podczas konkursów, które odbyły się w radomskich szkołach. To bez wątpienia inspiracje dla odważnych i lubiących się wyróżniać.

 

Wiosna to dobry czas na zmiany. Na przykład garderoby i fryzury. Okazją do poznania wiosennych trendów i stylowych inspiracji dla włosów mogły być konkursy fryzjerskie zorganizowane w radomskich szkołach. Uczniowie puścili wodze wyobraźni i zaproponowali fryzury dla odważnych kobiet. Niektórzy czerpali inspirację z przyrody. - Chcę z włosów zrobić pajęczynę. Na pajęczynie będzie pająk, a do tego mała krateczka, która będzie wchodziła w warkocz – mówi Olga Kurek z ZSZ im. mjra Henryka Dobrzańskiego Hubala w Radomiu, w których zorganizowano konkurs pod hasłem „Fryzura jako rzeźba”. - Inspirowałem się rzeźbami, które oglądałem w internecie. Pomogła mi także szefowa na praktykach - mówi Bartosz Smagowski, także uczeń ZSZ. Tego typu konkursy to przede wszystkim sprawdzian dla uczniów radomskiego Hubala. - Celem konkursu jest pokazanie umiejętności, które nabywają nasi uczniowie – mówi Beata Jasek, dyrektor szkoły. Nie mniej oryginalne pomysły mieli uczniowie Zakładu Doskonalenia Zawodowego, w którym zorganizowano konkurs fryzjerski inspirowany filmem Mad Max. To jest bardzo mocny film. Opowiada o tym, że po wybuchu wojny wszystko walczy o przetrwanie, także kosmetologia i fryzjerstwo – tłumaczy Aleksandra Tusińska z ZDZ w Radomiu. Były irokezy, a we włosach ozdoby z filcu i bardzo dużo lakieru. To będzie irokez zrobiony z karbowanych włosów, do tego doczepiony będzie specjalny stelaż i włosy będą stać – opowiada Anna Raczyńska z kieleckiego ZDZ. To już drugi taki konkurs w radomskim Zakładzie Doskonalenia Zawodowego. Uczestniczyły w nim zespoły między innymi z Lublina i Kielc.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • Pieśni patriotyczne w PSP nr 15

  Konkurs Pieśni Patriotycznej w PSP 15 odbył się dopiero po raz trzeci. Ale w przyszłości impreza ma stać się radomską tradycją. Bo to dobra okazja do szerzenia patriotyzmu i szansa dla muzycznych talentów.

 • Konkurs rozstrzygnięty

  W XIII LO im. Polskich Noblistów w Radomiu rozstrzygnięto konkurs przyrodniczy „Parki Narodowe Polski Północnej”. W finale konkursie startowały reprezentacje pięciu szkół z ternu Radomia i powiatu radomskiego.

 • Radomski ZDZ otrzymał certyfikat MON

  Trzy szkoły z Radomia, Lipin i Białobrzegów prowadzące klasy mundurowe wezmą udział w II edycji pilotażowego programu „Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych”. W czwartek wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz wręczył wymienionym szkołom certyfikaty MON.

 • "Mój Radom" z kartonu

  W XIII Liceum Ogólnokształcącym im. Polskich Noblistów w Radomiu, rozstrzygnięto konkurs na małą formę przestrzenną „Mój Radom”. W konkursie mogli wziąć udział uczniowie szkół podstawowych. Ich zadaniem było wykonanie makiet znanych budynków w Radomiu.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej