Dzisiaj jest: 29 Września 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Michalina, Michał, Rafał

Radom nie jest gotowy na program „500+” ?

wtorek, 22 marzec 2016 17:33
Dział: Wiadomości
Autor 

PiS alarmuje, że Radom nie jest gotowy do rozpoczęcia programu 500+. Zaprzeczają temu wiceprezydent miasta Jerzy Zawodnik i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

 

Program 500+ ruszy 1 kwietnia, czyli zostały dwa tygodnie. Parlamentarzyści PiS sprawdzili, czy wszystkie gminy powiatu radomskiego mają dane, ilu rodzinom na ich terenach będą przysługiwały świadczenia na drugie i kolejne dziecko. Według PiS Radom znalazł się w grupie miejscowości niegotowych na realizację programu 500+. - Radom nie jest w stanie nam udzielić informacji. Twierdzą, że nie mają danych z Urzędu Stanu Cywilnego. Czyli na kilka dni przed uruchomieniem tego programu, Radom nie jest gotowy. Panuje tutaj niestety dość duży bałagan – mówi Marek Suski, poseł Prawa i Sprawiedliwości. Zdaniem PiS podobnie jest w Białobrzegach, Grójcu, Szydłowcu i Przysusze. Ale nie we wszystkich gminach powiatu radomskiego, jak informuje poseł Marek Suski, jest źle. - Wygląda to dużo lepiej w gminach gdzie są wójtowie i burmistrzowie z Prawa i Sprawiedliwości – twierdzi poseł Marek Suski. Według PiS dobrze jest w Odrzywole, Starej Błotnicy, Goździe i Nowym, Mieście nad Pilicą. Z zarzutami kierowanymi przez PiS nie zgadza się wiceprezydent Radomia Jerzy Zawodnik. - Absolutnie się nie zgadzam. Nie wiemy skąd poseł Marek Suski ma takie informacje. Nikt z Prawa i Sprawiedliwości nie rozmawiał z prezydentem Witkowskim, nie rozmawiał ze mną i nie rozmawiał także z nikim z MOPS – mówi Jerzy Zawodnik, wiceprezydent Radomia. Jak mówi wiceprezydent, magistrat rozpocznie kampanię informacyjną o programie 500+ tuż po świętach. Do wdrożenia programu przygotowuje się także Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu. - Od kilku dni rozwozimy po radomskich szkołach i przedszkolach wnioski. Informację o tym gdzie te wnioski będzie można składać, opublikujemy na naszej stronie internetowej od 29 marca. Uruchomimy także kilkanaście nowych punktów gdzie te wnioski będą przyjmowane – mówi Krzysztof Gajewski, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomiu. Pomoc w realizacji w Radomiu programu 500+ zadeklarowały także Kuria Diecezji Radomskiej i Caritas. Ale Krzysztof Gajewski, zastępca dyrektora MOPS, zwraca uwagę na jeden ważny problem. - My posiadamy dane statystyczne dotyczące ilości urodzin. Nie posiadamy danych, ile w danej rodzinie jest dzieci. Nie wiemy przede wszystkim ile rodzin złoży wnioski i kiedy – dodaje Krzysztof Gajewski. Dziś trudno powiedzieć ile rodzin w Radomiu złoży wnioski o świadczenia w programie 500+. - Szacujemy, że może to być około 20 tysięcy wniosków - dodaje wiceprezydent Jerzy Zawodnik. W budżecie wojewody mazowieckiego na program 500+ zagwarantowanych zostało około 80 milionów złotych.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Radni PO: "Mieszkanie Plus to klapa"

  Radni Platformy Obywatelskiej chcą żeby miasto odzyskało tereny przy ulicy Tytoniowej przekazane do potrzeb rządowego programu Mieszkanie plus. Radni PO przygotowują specjalną uchwałę, w której będą chcieli przekazania tej działki spółce Administrator pod budowę tanich mieszkań pod wynajem w ramach Towarzystw Budownictwa Społecznego.

 • Podsumowali „500 plus” na Mazowszu

  Blisko 21 tysięcy dzieci i ponad 14 tysięcy rodzin w Radomiu otrzymało wsparcie w ramach programu Rodzina 500 plus od początku jego funkcjonowania. Suma świadczeń wyniosła blisko 244 miliony złotych.

 • Konwoje wstydu jadą przez Polskę. Szybka reakcja prezesa PiS

  Po całej Polsce jeżdżą tzw. „konwoje wstydu”, które informują Polaków o nagrodach finansowych jakie otrzymali ministrowie rządu premier Beaty Szydło. Konwój pojawił się także w Radomiu. Chyba spełnił swoją rolę bo Jarosław Kaczyński, prezes PiS zapowiedział oddanie przez ministrów otrzymanych nagród na rzecz... Caritas.

 • Oświadczenie PiS

  Oświadczenie parlamentarzystów PiS Ziemi Radomskiej w sprawie przebudowy Wojska Polskiego:

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej