Dzisiaj jest: 30 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Justyna, Andrzej, Konstanty

Wernera i Szarych Szeregów. Będzie bezpieczniej?

wtorek, 22 marzec 2016 17:23
Dział: Wiadomości
Autor 

Jest wreszcie szansa na poprawę bezpieczeństwa na skrzyżowaniu ulic Szarych Szeregów, Mireckiego i Wernera. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, remont przeprowadzony zostanie jeszcze w tym roku.

 

Praktycznie nie ma miesiąca, w którym na tym skrzyżowaniu lub w jego pobliżu nie doszłoby do zdarzenia drogowego. Bardzo często te zdarzenia kończą się tragicznie. Dlatego już od dawna mówi się o konieczności wprowadzenia tu innych rozwiązań. Chodzi zwłaszcza o sygnalizację świetlną. W tym przypadku najstarszą w mieście. - Jest tam stary sterownik i jest to sygnalizacja stałoczasowa co oznacza, że nie dostosowuje się automatycznie do natężenia ruchu pojazdów. Co więcej, jest to w tym momencie jedyna sygnalizacja w mieście podwieszona nad jezdnią – mówi Dariusz Dębski, rzecznik MZDiK w Radomiu. Jak dodaje Dariusz Dębski, w tej chwili nie ma możliwości zamontowania w tym miejscu sygnalizatorów dla skręcających w lewo. Dlatego potrzebna jest generalna przebudowa. - Tak, są potrzebne bramownice czyli kraty nad jezdnią. Właśnie na nich zamontowane zostaną sygnalizatory dla poszczególnych pasów ruchu – dodaje rzecznik. Całość inwestycji może kosztować około 500 tysięcy złotych. Jak twierdzi MZDiK, obecnie nie ma w budżecie takich pieniędzy na rozpoczęcie prac. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, potrzebne finanse prawdopodobnie znajdą się jeszcze w tym roku. A nawet w ciągu najbliższych miesięcy.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
TV Dami

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Kamienice Gąski i Esterki doczekają się remontu

  Kamienice Gąski i Esterki stojące na radomskim Rynku, pozostaną w zasobach Muzeum im. Jacka Malczewskiego i zostaną wyremontowane. Takie zapewnienie złożył przebywający w Radomiu marszałek Mazowsza Adam Struzik.

 • MZDiK zamyka ulicę Mireckiego. Będą utrudnienia

  W radomskiej „Łaźni” trwa XXV Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję. W tym roku odbywa się innej formule. Nie ma konkursu. W sobotę w Łaźnia zaprasza na koncert mega gwiazdy - wystąpi Stanisław Soyka. O szczegółach koncertu mówi Beata Drozdowska.

 • MZDiK poczeka na oferty dłużej

  Nie do 8 a do 10 maja Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu czeka na oferty o firm zainteresowanych przebudową alei Wojska Polskiego, Żółkiewskiego i Zwolińskiego. Przesunięcie terminu przyjmowania ofert spowodowane jest dużą ilością zapytań od firm zainteresowanych tym przetargiem.

 • Trwa remont Placu Jagiellońskiego

  Prace wykonuje firma Rosa-Bud. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu. Koszt przebudowy to 6 milionów 400 tysięcy złotych.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej