Dzisiaj jest: 7 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Agata, Ambroży, Marcin

Będzie medycyna na radomskim uniwersytecie?

poniedziałek, 21 marzec 2016 18:32
Dział: Wiadomości
Autor 

Jest pozytywna opinia Komisji Akredytacyjnej dotycząca utworzenia na radomskim uniwersytecie kierunku medycznego. Poinformowali o tym radomscy posłowie PiS. Niewykluczone, że medycyna ruszy jesienią tego roku.

 

O planach uruchomienia na radomskim uniwersytecie między innymi kierunku lekarskiego mówił profesor Zbigniew Łukasik, rektor uczelni. Ministerstwo Zdrowia nie ma zastrzeżeń do wniosku o stworzenie takiego kierunku, ale opinię w tej sprawie musi wydać Komisja Akredytacyjna. Tymczasem Marek Suski, poseł Prawa i Sprawiedliwości podczas poniedziałkowej konferencji prasowej poinformował, że komisja już taką opinię wydała. - Komisja Akredytacyjna wydała pozytywną opinię. Wojewoda dokonał wpisu, a we wtorek my, parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości mamy spotkanie z ministrem zdrowia. Będziemy zabiegać o wydanie oficjalnej zgody na odpowiednią ilość studentów – mówi Marek Suski, poseł PiS. Zdaniem posła Marka Suskiego minister zdrowia jest przychylny planom utworzenia na radomskim uniwersytecie kierunku lekarskiego. Jeżeli wyda taką zgodę, to pierwsza rekrutacja studentów na medycynę ruszy na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym jeszcze latem, przed nowym rokiem akademickim.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
TV Dami

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Radni PO: "Mieszkanie Plus to klapa"

  Radni Platformy Obywatelskiej chcą żeby miasto odzyskało tereny przy ulicy Tytoniowej przekazane do potrzeb rządowego programu Mieszkanie plus. Radni PO przygotowują specjalną uchwałę, w której będą chcieli przekazania tej działki spółce Administrator pod budowę tanich mieszkań pod wynajem w ramach Towarzystw Budownictwa Społecznego.

 • Konwoje wstydu jadą przez Polskę. Szybka reakcja prezesa PiS

  Po całej Polsce jeżdżą tzw. „konwoje wstydu”, które informują Polaków o nagrodach finansowych jakie otrzymali ministrowie rządu premier Beaty Szydło. Konwój pojawił się także w Radomiu. Chyba spełnił swoją rolę bo Jarosław Kaczyński, prezes PiS zapowiedział oddanie przez ministrów otrzymanych nagród na rzecz... Caritas.

 • Mocni tylko po przerwie

  Kto spodziewał się wysokiej wygranej Uniwersytetu w meczu z ASPR Zawadzkie, mógł przeżyć szok. Radomianie nie tylko wyraźnie ustępowali rywalom, ale seryjnie tracili bramki.

 • Oświadczenie PiS

  Oświadczenie parlamentarzystów PiS Ziemi Radomskiej w sprawie przebudowy Wojska Polskiego:

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej