Dzisiaj jest: 28 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Jakub, Lesław, Zdzisław

Chcieli zabić, bo upomniał się o wypłatę ?

czwartek, 19 marzec 2015 16:36
Dział: Wiadomości
Autor 

Przed Sądem Okręgowym w Radomiu odbyła się kolejna rozprawa w sprawie o usiłowanie zabójstwa 23-letniego mężczyzny, który upomniał się o zapłatę za pracę. Do zdarzenia doszło w 2013 roku w okolicach Grójca.

W czwartek Sąd Okręgowy rozpatrywał 3 wnioski dowodowe złożone przez adwokata jednego z oskarżonych. Sędzia przychylił się wniosku obrony o ponowne przesłuchanie uczestników wizji lokalnej przeprowadzonej w postępowaniu dowodowym. Powodem jest to, że na protokole z wizji nie znalazły się podpisy wszystkich jej uczestników, choć powinny. Dlatego na 9 czerwca sąd wyznaczył przesłuchanie funkcjonariuszy policji biorących udział w wizji lokalnej, podczas której 22-letni Mariusz R. opowiedział jak brutalnie pobił i zakopał w okolicach Grójca 23-letniego Dominika B. Drugi z oskarżonych Szymon F., właściciel firmy w której pracował poszkodowany, utrzymuje że jest niewinny. Rozpatrzenie dwóch innych złożonych dziś wniosków obrony zależeć ma od wyniku przesłuchań funkcjonariuszy. Przypomnijmy: w 2013 roku pochodzący z Katowic 23-letni Dominik B. pracował na czarno w firmie na Mazowszu. Nie mógł wyegzekwować od pracodawcy zaległej zapłaty, więc zagroził, że zgłosi sprawę do Państwowej Inspekcji Pracy. Jak twierdzi, w odpowiedzi został wywieziony przez swojego szefa i jego współpracownika do lasu w okolicach Grójca. Mężczyźni kazali Dominikowi wykopać dół, a następnie brutalnie go pobili. 23-latek doczołgał się do drogi krajowej nr 7, gdzie został znaleziony przez kierowców. Był nagi, zakrwawiony i miał pocięte palce.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
TV Dami

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Mateusz D. skazany

  Na 5 lat więzienia sąd skazał w środę 28-letniego Mateusza D., oskarżonego o spowodowanie w lipcu ubiegłego roku na ulicy Mieszka I w Radomiu wypadku, w którym zginęło starsze małżeństwo. Dodatkowo Mateusz D. dostał 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 • Wojewoda mazowiecki nie odpuszcza

  Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera zaskarżył do Naczelnego Sądu Administracyjnego wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, dotyczący uchylania decyzji wojewody o wygaszeniu mandatu prezydenta Radomia Radosławowi Witkowskiemu.

 • Był świadomy kiedy zadawał ciosy

  Maciej S., który w maju ubiegłego roku zamordował swoją byłą partnerkę i jej półtorarocznego synka był poczytalny w chwili dokonywania zbrodni. Taka opinię przesłani do radomskiej prokuratury biegli.

 • Paweł Górak walczy w sądzie o przywrócenie go do pracy

  Paweł Górak, były komendant Straży Miejskiej w Radomiu, domaga się w Sądzie Pracy przywrócenia go do pracy w Straży Miejskiej. Taką możliwość wyklucza prezydent Radosław Witkowski, która jak mówi: całkowicie utracił zaufanie do Pawła Góraka.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej