Dzisiaj jest: 28 Czerwca 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Florentyna, Leon, Ireneusz

Frecce Tricolori na radomskim Air Show

czwartek, 19 marzec 2015 16:32
Dział: Wiadomości
Autor 

Frecce Tricolori, zespół akrobacyjny włoskich Sił Powietrznych potwierdził swój udział w tegorocznym Air Show. To jedna z najlepszych grup na świecie.

Potwierdzenie udziału grupy Frecce Tricolori w tegorocznym Air Show nadeszło w środę. Włosi to jeden z najlepszych zespołów akrobacyjnych na świecie. Mogliśmy ich oglądać w Radomiu miedzy innym cztery lata temu. Teraz także będą jedną z gwiazd pokazów. Wcześniej swój udział potwierdziła szwajcarska grupa Patrouille Swiss. Wiadomo już także, że w Radomiu zaprezentują się piloci z Czech, Rumunii, Belgii, Grecji, Węgier i Litwy. Ale to nie koniec niespodzianek, choć na razie organizatorzy są dosyć tajemniczy. - Nie chcę w tej chwili zapeszyć, ale najlepsze zespoły z całej Europy będą najprawdopodobniej brać udział w Air Show. To są ci, którzy już byli u nas, to są ci, którzy potwierdzili swoje umiejętności, w tym także soliści – mówi generał broni Broni Lech Majewski, Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych. Organizatorzy czekają aktualnie na potwierdzenie udziału pilotów - solistów i grup m. in. z Francji, Danii, Hiszpanii i Finlandii. Oczywiście nie zabraknie reprezentacji Sił Powietrznych Polski, między innymi radomskich Orlików i Biało-Czerwonych Iskier.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Ceny biletów na Air Show znane. Kiedy sprzedaż ?

  Znane są już ceny biletów na tegoroczne Międzynarodowe Pokazy Lotnicze z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego, które odbędą się w ostatni weekend sierpnia na lotnisku na Sadkowie.

 • To będzie największe Air Show w historii

  To już pewne. 25 i 26 sierpnia na lotnisku na Sadkowie odbędą się Międzynarodowe Pokazy Lotnicze z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego. W środę w Warszawie podpisano porozumienie o organizacji pokazów w Radomiu.

 • Umowa na organizację AIR SHOW 2018 podpisana

  W środę, 23 maja w pierwszej Bazie Lotnictwa Transportowego w Warszawie podpisano porozumienie w sprawie organizacji pokazów Air Show 2018. Dokument będzie określał szczegółowo warunki współpracy i wzajemne zobowiązania przy organizowaniu pokazów.

 • To będą największe pokazy lotnicze

  Już 17 państw zadeklarowało swój udział w międzynarodowych pokazach lotniczych, które 25 i 26 sierpnia odbędą się na lotnisku na Sadkowie w Radomiu. Pokazy uświetnią 100-lecie polskiego lotnictwa wojskowego.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej